Lasīšanas laiks: 3 min
AS “Valmieras stikla šķiedra” sadarbībā ar Valmieras tehnikumu no 4. novembra līdz 19. novembrim Erasmus+ programmas ietvaros praksē uzņēma trīs jauniešus – Danilu Lugininu (Danila Luginin), Viliu Medvedevu (Vilius Medvedevas) un Vladislavu Šestopalovu (Vladyslav Shestopalo). Jaunieši apgūst mācību programmu – automātiskās sistēmas mehatronika Visagino tehnoloģiju un biznesa profesionālās izglītības centrā (Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras), Lietuvā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Tehnikuma Sabiedrisko attiecību speciāliste Inta Heidemane.
AS “Valmieras stikla šķiedra” mehatronikas inženieris Dimitrijs Vodjaņickis stāsta – lai darbs noritētu organizēti, katru rītu kopā ar jauniešiem sākām ar darba plānošanu. Ikdienā jaunieši veica elektromontāžas darbus, kabeļu instalācijas, darbus ar mērierīcēm, elektrisko un automatizācijas sistēmu pieslēgšanas darbus, kā arī citus uzdevumus, kas saistīti ar nozari.
Prakses laikā jaunieši mācījās reālā darba vidē, kurā uzņēmuma darbinieks sniedz norādījumus, paskaidro, ierāda labākos veidus kā uzdotos darbus veikt kvalitatīvāk un efektīvāk. “Būtiski ir tas, ka praksē jaunieši veic uzdevumus, kas tiešām atbilst tam, ko viņi mācās,” uzsvēra galvenais mehatronikas inženieris Reinis Kušķis.
Vilius Medvedevas stāsta, ka prakses laikā iemācījies pareizi pieslēgt frekvences pārveidotāju un uzzinājis daudz jauna mehatronikas jomā. Vladislavs Šestopalovs piebilst, ka AS “Valmieras stikla šķiedra” ir liela rūpnīca ar ļoti attīstītu infrastruktūru, kurā ir plašas iespējas praktizēt un pilnveidot mehatronikas prasmes, strādājot ar dažādām mūsdienīgām iekārtām un sistēmu risinājumiem. “Apgūsti daudz jauna un gūsti darba pieredzi savā specialitātē,” saka Vilius. “Ir interesanti vienlaikus uzlabot prasmes un paplašināt redzes loku,” stāsta Vladislavs.
Valmieras tehnikuma vadība iepazīstināja jauniešus ar tehnikumu, pastāstīja par mācību programmām un izrādīja modernas mācību telpas un laboratorijas. Tāpat jauniešiem tika piešķirts mentors – Valmieras tehnikuma audzēknis, kurš palīdzēja ikdienas gaitās un iepazīstināja ar pilsētu. Vladislavs stāsta, ka bija interesanti uzzināt, kādas mācību programmas apgūst Valmieras tehnikuma audzēkņi. Vislielāko pārsteigumu viņam izraisījis STEM stāvs, kurā atrodas mehatronikas, fizikas un ķīmijas laboratorijas. “Valmieras tehnikums ir plašāks par mūsu profesionālās izglītības centru, un šeit ir pieejamas arī atšķirīgas specializētas programmas,” saka Vladislavs Šestopalovs. Turpretim Viliusu pārsteidz Valmieras tehnikuma mehatronikas laboratoriju aprīkojums, kas, kā viņš atzīst, ir daudz plašāks nekā viņš jebkad redzējis.
“Starptautisko mobilitāšu organizēšana ir nozīmīgs solis gan mūsu tehnikumam, gan pievienotā vērtība uzņēmumiem. Sadarbība ar AS “Valmieras stikla šķiedra” ļauj mums nodrošināt vērtīgu pieredzi jauniešiem no citām valstīm, piedāvājot iespēju praktizēties reālā darba vidē un iepazīt Valmieras industriālo un izglītības potenciālu. Priecājamies, ka šī pirmā pieredze ir izrādījusies veiksmīga – gan jaunieši, gan uzņēmums ir apmierināti, un mēs esam lepni veidot starptautisku sadarbības platformu. Tas ir veids, kā ne tikai popularizēt mūsu pilsētu, bet arī nākotnē, iespējams, piesaistīt starptautiskus speciālistus Valmieras uzņēmumiem,” stāsta Valmieras tehnikuma direktores vietniece stratēģiskās plānošanas un izglītības attīstības jomā Linda Riba.
“AS “Valmieras stikla šķiedra” atbalsta Valmieras tehnikumu ar prakses vietām mehatronikas jomā. Tomēr ārvalstu mobilitātēm liels bonuss ir tas, ka jaunieši var salīdzināt savas prasmes un zināšanas ar citu valstu pieredzi, tas palīdz veidot plaša spektra nākotnes speciālistus” piebilst galvenais mehatronikas inženieris Reinis Kušķis.
Atbildot uz jautājumu par to, kas jauniešiem visvairāk paticis Valmierā, viņi izceļ pilsētas dabas un arhitektūras skaistumu, mūsdienīgos iepirkšanās centrus un vietējo iedzīvotāju draudzīgumu.