Lasīšanas laiks: 2 min
Tuvojoties aukstākam laikam, jāparūpējas arī par četrkājainajiem draugiem. Portālu “Valmieras Ziņas” konsultē “Pārgaujas veterinārās klīnikas un aptiekas” veterinārārste Anna Zālīte.
Ikvienam ārpus telpām dzīvojošam sunim nepieciešama piemērota būda, kurā jāieklāj salmi vai cits siltumu uzturošs materiāls. Šādam patvērumam vienmēr jābūt pieejamam. Bargā salā tomēr nevajadzētu dzīvnieku atstāt ārā ilgstoši, jo iespējami arī apsaldējumi. Visvārīgākie ir ausis, aste un pēdu spilventiņi.
Svarīgi, ka jebkurā laikā ir pieejams dzeramais ūdens. Tāpēc saimniekam ir jāuzmana, lai šķidrums nesasalst.
Dzīvniekam ir nepieciešamas neilgas pastaigas, lai tie izkustētos un sasildītos.
Arī kaķim, kurš pieradis atrasties ārpus telpām, jānodrošina vieta, kur tas var sasildīties.
Ziemas laikā jāparūpējas par mājdzīvnieka ķepiņām.
Ja iespējams, jāizvairās no staigāšanas pa ietvēm, kas kaisītas ar sāli. Tas var radīt dažādus ievainojumus, ādas plaisāšanu un pat iekaisumus. Ieteicams lietot speciālu ķepu vasku, pēc pastaigas patīkami siltā ūdenī mīluļa kājas nomazgāt un ieziest kopšanas līdzekli.
Tā kā suņi ziemas priekus izbauda, ēdot sniegu un lēkājot pa kupenām, jāizvērtē, vai dzīvnieka organismā nenonāks sāls vai kādas kaitīgas vielas. Piku ķeršanai būtu jāizvēlas mīkstas kupenas, lai ar sniega cieto virskārtu netiktu savainotas ķepas un pavēdere.
Jāuzmanās ledus klāta ūdenstilpņu tuvumā, jo dzīvnieks nespēj novērtēt, cik trausls ir ledus.
Regulāri dodoties svaigā gaisā, mājdzīvnieks vieglāk panes zemu temperatūru, salīdzinot ar mīluļiem, kuri garākās pastaigās nedodas katru dienu. Speciāls ziemas apģērbs nepieciešams dzīvniekiem ar īsu spalvu, tādiem, kuri pieraduši dzīvot iekštelpās un vieglākiem par pieciem kilogramiem.
Kažociņa ķemmēšana ne tikai atbrīvos dzīvnieku no sniega un cita veida savēlumiem, bet atdalīs atmirušo ādu, veicinās dabīgās tauku kārtas izstrādāšanos un stimulēs asins pieplūšanu.
Ziemas periodā dzīvniekam būtu neieciešami arī vitamīni ādai un spalvai.