Lasīšanas laiks: 2 min
Šodien, 2.jūnijā satiksmes ministrs Anrijs Matīss un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš apmeklēja autoceļā “Inčukalns-Valmiera-Igaunijas robeža” notiekošos remontdarbus.
Satiksmes ministrs Anrijs Matīss norādīja, ka šogad ceļu būvniecība notiks vairāk nekā 90 objektos, un šis ir viens no lielajiem objektiem. Savukārt kopumā visā Latvijā ar dažādām metodēm tiks remontēti 1300 kilometri. “Neskatoties uz to, ka šogad objektu skaits būs būtiski lielāks, mēs noteikti neļausim taupīt uz kvalitātes rēķina. Jau pērn pārbaužu skaits tika dubultots, šogad to būs vēl vairāk,” norādīja satiksmes ministrs.
Savukārt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš atzīmēja, ka reģionos katrs atjaunotais kilometrs ir svarīgs. “Ziemeļvidzemnieki zina, ko nozīmē, izbraucot ārpus Valmieras rajona, izbaudīt šos “Himalaju kalniņus” purvainajās vietās, sacīja R.Naudiņš.
Valmieras domes priekšsēdētājs Inesis Boķis norādīja, ka šis ir reģions, kur notiek mežizstrāde, kur kravas reizēm ir smagākas nekā tām vajadzētu būt. “Kad notika Rīgas ielas rekonstrukcija Valmierā, dažādu apakšzemes komunikāciju dēļ tas ievilkās pat divu gadu garumā. Aizmirsīsim arī šīs neērtības, galvenais, lai ceļi ir sakārtoti,” uzsvēra I.Boķis.
Jau ziņots, ka rekonstrukcija notiks ar reciklēšanas metodi, kas tika izmantota arī pagājušajā gadā ekspluatācijā nodotā tā paša autoceļa 25 kilometrus garajā posmā no tilta pār Gauju Inčukalnā līdz tiltam pār Braslas upi pirms Straupes. Vecais asfalta segums tiks uzirdināts un sajaukts ar dolomīta šķembām, kam pa virsu trijās kārtās tiks ieklāts jauns asfalta segums. Darbu gaitā tiks sakārtotas nobrauktuves, arī sabiedriskā transporta pieturvietas un ūdens novades sistēma. Vienlaikus darbi varētu notikt pat astoņos posmos, kuros satiksme tiks regulēta ar luksoforiem pa vienu braukšanas joslu.
VAS “Latvijas valsts ceļi” informēja, ka šogad valsts autoceļu tīklā Vidzemē par valsts budžeta un ES fondu līdzekļiem kopumā tiks veikti rekonstrukcijas un segumu atjaunošanas darbi 127 kilometri valsts galveno un reģionālo autoceļu par 76 miljoniem eiro (53 miljoniem latu), kā arī virsmas apstrādes darbi reģionālajos autoceļos 45 kilometru kopgarumā par 2,4 miljoniem eiro (1,67 miljoniem latu).