Lasīšanas laiks: 2 min
No 20. līdz 22. novembrim pēc ekspozīcijas Rīgā arī Valmierā norisināsies mākslas akcija “Tēlniecības Melnās dienas” ar saukli “Nē nodokļu teroram!”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”.
Šodien, klātesot māksliniekam Andrim Vārpam, plēvē tika paslēpts viņa darbs “Gaismas strūklaka” pie Valmieras Kultūras centra.
Kā norādīja pats mākslinieks, ar šo akciju viņš solidarizējas ar citiem radošajiem cilvēkiem, kurus negatīvi ietekmēs šobrīd plānotās izmaiņas nodokļu likumdošanā. A.Vārpa norādīja, ka grozījuma autoratlīdzības jomā padarīs par neiespējamu nākotnē radīt lielformāta pilsētvides objektus, jo nodokļu pieauguma dēļ būtiski pieaugs tēlniecības darbu realizācijas izmaksas.
Mākslas akcijas “Tēlniecības Melnās dienas” dalībnieki – tēlnieki, vēlas aktualizēt vizuālās mākslas un kultūras lomu valsts un tās pilsoņu dzīvē. Valmierā tēlniecības aktivitātes notiek kopš 20. gs. 80. gadiem un ir radīta ievērojama publiskās ārtelpas darbu kolekcija, lielākoties pateicoties tēlnieka A.Vārpas aktivitātēm. Akcijas laikā mākslinieki centīsies radīt vīziju par Valmieras pilsētvidi bez viņu radītajām skulptūrām. Akcijas ietvaros tiks aizklātas divas pilsētvides skulptūras – mākslinieka Andra Vārpas darbs “Gaismas strūklaka” un Gintera Krumholca darbs “Dāvana nākamai tūkstošgadei”.
Biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība” uzsver, ka nodokļu reformas izstrāde, kas attiecas arī uz mākslinieku atalgojumu, notikusi sasteigti, neizdiskutējot un neizvērtējot iespējamos draudus un ietekmi uz sabiedrību, nepiedāvājot reformas ietekmes novērtējuma modeļus sabiedriskai apspriešanai, un no tās cietīs radošās personas, profesionālās kultūras jomas pārstāvji. Minētās reformas izraisīs tēlniecības nozares panīkumu un skulptūru izgatavošanas cenu kāpumu, jo lielformāta tēlniecības jomā nodokļu slogs trīskāršosies. Tas izpaudīsies jaunrades darbu neesamībā.
smirdpuļķīti aizsmeķēt, līdz babeišdienām babenei svēts likums vecīšus un vecenes vaktēt, lai ninnim klāt ni ni ni, tas ir tāpāt kā rekur nabags iet ha ha hā hi hi