Lasīšanas laiks: 4 min
“Quickstrike” – rokmūzikas grupa, kuras saknes meklējamas te pat Valmierā. Grupas dalībnieki ir no Valmieras, izņemot grupas vokālists, kurš dzimis liepājnieks. “Quickstrike” pastāv jau no 2017. gada, kad pirmo reizi koncertējuši “Kurland Bike Meet”. Enerģiskie puiši pirms nedaudz vairāk kā gada izlaiduši savu debijas albumu “None of a Kind”, kas lielāku atzinību guvis ārzemēs, taču šobrīd strādā pie vēl diviem jauniem albumiem. Grupā mūzicē Edvards Lapiņš, Armands Lapsa, Mārtiņš Pūcītis, Reinis Uldis Jākobsons, kā arī Ričards Samuļs, kurš ir marta pēdējās nedēļas rubrikas viesis.
Kas, jūsuprāt, ir lielākais pluss dzīvošanai Valmieras novadā?
Lielākais pluss ir tas, ka Valmiera ir zaļa. Man šeit ļoti patīk daba. No jebkura punkta 5 minūšu gājienā tu esi jau mežā, 10 minūšu braucienā – laukos. Novada lauku teritorijas ir ļoti skaistas un koptas, sevišķi Burtnieki, kur mēs bieži iebraucam, Rubene, kur mums ir lauki… Tur ir cilvēki, taču tajā pašā laikā viņu tur nav. Tā ir harmoniska vide – ja gribi kādu satikt, tad aizej pie viņa ciemos, bet, ja gribi pabūt viens, tev ir sava vieta. Tu vari komunicēt, kad pats vēlies, nav spiesta lieta.
Kas būtu nepieciešams, kā Valmieras novadam būtu jāattīstās, lai šī vieta kļūtu vēl pievilcīgāka?
Esmu vienmēr bijis aktīvs un sportisks. Neskatoties uz Valmieras tēlu – sporta pilsēta – šeit tomēr pietrūkst āra sporta zāles. Jā, mums ir nelieli sporta laukumi un Sajūtu parks, kas ir lieliska aktīvā atpūta, taču pietrūkst pilnvērtīga un kopta brīvdabas sporta zāle. Lai gan uz mazo pilsētu mums ir diezgan daudz iekštelpu treniņu vietas, vasarā pietrūkst pāris laukumi, kur svaigā gaisā ne tikai skriet pa mežu, bet arī aktīvi sportot uz trenažieriem. Tā būtu kabatai draudzīga vieta, kur produktīvi pavadīt laiku ar draugiem. Protams, tai nav jābūt tik attīstītai, kā iekštelpu sporta zālei, par ko tu maksā. Valmiera ir zināma kā sportiska pilsēta, tādēļ tas varētu būt vēl viens veids, kā to turēt godam.
Mēs lēnam sākam būvēties, forši attīstāmies, bet negribās, ka Valmiera pazaudē savu zaļumu un nonākam Springfildas pēdās. Ceļojot man sanācis novērot, ka attīstītākās valstīs tiek strādāts ap dabu. Atrod veidus, kā pēc iespējas mazāk aizskart dabu, tādā veidā nodrošinot vēsāku vidi vasarā un citus labumus. Tā taču tomēr arī ir skaistāk un ir labāk mums un dabai.
Kā mūziķis teikšu, ka Valmierā pietrūkst mēģinājuma telpas, jo Valmieras novadā ir daudz mūzikas mākslinieku. Var dzirdēt, ka šeit spēlē, tur spēlē, taču esam iesprūduši garāžā. Valmiera ir garāžas roka pilsēta. Daudzi sāk un mēģina garāžā, kam arī ir savs šarms. Būtu foršāk, ja tam būtu savas telpas. Protams, mums ir pāris studijas, bet tā nav mēģinājuma telpa, tādēļ tu tāpat atgriezies garāžā.
Tu jau pieminēji nedaudz mūziķa skatu uz Valmieru un novadu, varbūt vari paturpināt, pastāstot kādas ir ierakstīšanas iespējas novadā? Vai obligāti jātraucas uz Rīgu, lai ierakstītu, uzfilmētu un mēģinātu?
Kaut ko uzfilmēt var visur, lai gan pašam tikai sanācis strādāt ar profesionāļiem no Rīgas. Mēģinājumu telpas ir mīnuss, tās mums pietrūkst. Tā ir ideja, kur investēt.
“Ierakstīties” mums ir kur. Viszināmākā noteikti ir “Hodila Records” – studija, kur var ierakstīt pilnīgi visu. Laba studija, laba aparatūra. Mums ir vēl viens cilvēks, ko mēs labprāt “ceļam gaismā” – Kristaps Bērziņš. Viņam ir sava garāžas studija. Mēs pie viņa darbojamies ar mūsu otro un trešo albumu. Lai gan trešais albums ir ierakstīts “Hodila Records”, tālākais darbs notiek pie Kristapa. Ja kāds meklē cilvēku, kas strādā bez stigmām, tad tas noteikti ir viņš. Sākotnēji Kristaps, kā jau visi, darbojās hobija līmenī, taču pēc tam atklājās, ka viņam ir milzīgs talants, un nu jau vairākus gadus viņš ir konkurētspējīgs ar jebkuriem Latvijā zināmu ierakstu studiju profesionāļiem.
Spēlēšanas ziņa mums paliek mazāk vietas, kur koncertēt. Agrāk bija Tautas Harmonijas Centrs. Tā bija viena no alternatīvajām vietām, kur muzicēt. Būtu forši, ja būtu vairāk vietas, kur rokgrupām uzstāties. Nesen piedaloties SWH Roks raidījumā “Roka Nemieri” tieši spriedām par to, ka Valmieras grupas neuzstājas Valmieras pilsētas svētkos. Iespējams esam vienīgā grupa, kura līdz šim ir dabūjusi nelielu uzstāšanās laiku pilsētas svētkos.
Pastāstiet par tuvākajiem plāniem grupai “Quickstrike”, kurā muzicējat?
Šis gads tiek veltīts studijas “cīņām”. Mēs strādājam ar diviem albumiem vienlaicīgi, tie ir, elektriskais un akustiskais albums. Elektriskais jeb otrais albums ir jau finiša taisnē. Akustiskais jeb trešais albums vēl ceļā. Bez tā, protams, klipu filmēšana. Lai vai kā gribētos ātrāk solīt albumu izdošanu, to nedarām, jo esam radošas dvēseles – ar mums neko nevar zināt. Ar koncertēšanu šogad drusku sanāks piebremzēt, jo privātā dzīvē esam nedaudz aizņemti.