Lasīšanas laiks: 3 min
Lai izskaustu atsevišķu agresīvo autovadītāju uzvedību Valmierā, tiek veiktas sarunas ar pilsētas pašvaldību par video novērošanas kameru ierīkošanu atsevišķos ceļu posmos un stāvlaukumos, kuru ieraksti varētu kalpot kā pierādījums cīņā ar šādiem “agresoriem” un citiem sabiedriskās kārtības pārkāpējiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē.
2016.gada pirmajā pusgadā ir sastādīti septiņi protokoli par agresīvu braukšanu. Arī iepriekšējos gados vairākas personas tika sauktas pie administratīvās atbildības par agresīvu braukšanu.
Komentējot gadījumu, kas notika 26.augustā, kad Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) stāvlaukumā tika manīti agresīvie autovadītāji, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas galvenā speciāliste Zane Vaskāne portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja, ka policijas darbinieki ieradās notikuma vietā, taču ierašanās brīdī pārkāpumi netika konstatēti. Policija veiks pārbaudi un šajā sakarā un lūdz iedzīvotājus iesūtīt video, fotoattēlus par minēto pārkāpumu, kā arī par citiem sabiedriskās kārtības pārkāpumiem, kas varētu kalpot kā pierādījums administratīvās lietvedības uzsākšanai.
Savukārt Valmieras pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Armands Miķelsons portālam “Valmieras Ziņas” paskaidroja, ka pašvaldības policijas taktika, konstatējot agresīvo braucēju, ir notikuma vietā aizturēt transportlīdzekļa vadītāju, to nodot Valsts policijas darbiniekiem, pieņemt paskaidrojumus no lieciniekiem, cietušajiem, no transportlīdzekļa vadītāja. Valsts policija ir tiesīga vainīgajai personai sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu.
“Diemžēl praksē bieži pierādās šāds fakts – policijas darbinieki izbrauc uz notikuma vietu, it kā pārkāpējs tur atrodas ar savu auto, taču viņš paskaidro, ka neko nav pārkāpis, nav vadījis transportlīdzekli. Tāpēc lūgums būtu, lai iesniedzējs vai liecinieki pienāk pie policijas darbiniekiem un sniedz liecības par notikušo, pretējā gadījumā nav iespējams pierādīt transportlīdzekļa vadītāja vainu,”
skaidroja A.Miķelsons.
Pašvaldības policijā tika izveidota agresīvo braucēju uzskaites sistēma. Pēc iedzīvotāju sūdzībām, transportlīdzekļu vadītāji tika izsaukti uz preventīvām pārrunām pašvaldības policijā. No viņiem tika pieņemti gan rakstiski, gan mutiski paskaidrojumi. Pārrunu laikā personas tika iepazīstinātas ar administratīvo atbildību, kura paredzēta Latvijas APK 149.4 13. daļā, kā arī ar kriminālatbildību, kura paredzēta Latvijas KL 185.p.1.daļā “Par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu” un civiltiesisko atbildību sveša īpašuma bojāšanas gadījumā, informēja A.Miķelsons.
“Arī šogad lūdzam valmieriešus būt atbildīgākus un drošākus, ziņojot par šādiem agresīviem autovadīšanas gadījumiem, tajā pašā laikā operatīvāk par šādiem gadījumiem būtu ziņot nekavējoties Valsts policijai pa tālruni 110. Protams, gaidīsim zvanus arī uz uzticības tālruni un e-pastu, taču šajā gadījumā policija nevarēs uz pārkāpumu reaģēt operatīvi,” norāda pašvaldības policijas priekšnieks.
Pārkāpuma konstatēšanas gadījumā iespējams pa tālr. 64222951 vai 28681333 darba laikā no plkst. 10:00-04:00 sazvanīt pašvaldības policijas dežurantu (pārtraukums no 14:00-15:00 un no 23:00-24:00).
Jau informējām, ka Valmieras pilsētas pašvaldība kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldības policiju, Valsts policiju un valsts akciju sabiedrības “Ceļu satiksmes drošības direkcija” Valmieras reģionālo nodaļu pirms gada uzsāka sociālo akciju Valmierā “Droša pilsēta”, aicinot iedzīvotājus ziņot par agresīviem braucējiem.