Lasīšanas laiks: 2 min
Piektdien, 7.augustā, plkst.20 galerijā “Laipa” notiks Valmieras akvarelistu plenēra darbu izstāde, kā arī dalībnieku performance, kuras laikā taps kopīgs mākslas darbs kā dāvana Valmierai 732 gadu dzimšanas dienā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja galerijas vadītāja Karlīne Cercina.
No 29.jūnija līdz 3.jūliijam Valmierā norisinājās Valmieras otrais glezniecības plenērs – šoreiz veltīts akvarelim. Kopskaitā ielūdzot uz Valmieru 6 Latvijas gleznotājus un akvarelistus, tiks radīti mākslas darbi, atdzīvinot Valmieras pilsētu akvarelī.
“Šogad, liekot uzsvaru uz akvareļu glezniecību, mēs saskatījām Valmieras kā pilsētas nepārprotamo līdzību ar akvareļglezniecību. Ūdens, kas rada akvareli un ļauj māksiniekam izveidot savu unikālo rokraksta plūdumu ir viens no svarīgākajiem elementiem akvareļglezniecībā. Ūdens piešķir asa, patstāvīga, koķeti viltīga tēla raksturu gleznām – tieši tāpat kā Gauja Valmierai. Gauju mēs dēvējam par Valmieras Galveno ielu, tās līkumi iezīmēti pilsētas logotipā un nepārprotami gleznieciskajā ainavā.. Gauja ir pilsētas spogulis, lepnums un raksturs, tā rauj uz priekšu, veldzē vasaras svelmē, izdaiļo un bagātina ar savu dabas skaistumu. Savukārt Valmieras četri tilti ir tie, kas vieno – labo krastu ar kreiso, pilsētu ar dizainu, vēsturi ar mūsdienām, radītāju ar baudītāju, tieši tāpat kā Galerija Laipa, kura ir mājas vieta jau otrajam glezniecības plenēram Valmierā,” pastāstīja K.Cercina.
Neonilla Medvedeva, Aleksandrs Neberekuķins, Laila Balode, Anitra Bērziņa, Baiba Apsīte, Zigmunds Šņore savos darbos iegleznoja Valmieras un Valmiermuižas ainavas, interpretējot tās savā rokrakstā, ambiciozā akvareļa plūdumā un tonalitātē.
Piecu dienu garumā, viesojoties Valmierā, mākslinieki iedvesmojās un meklēja Valmieras slēptos skatus. Mākslas pasaule vienmēr ir bijusi tā, kura novērtē, atzīst, saskata un piefiksē to, ko ikdienas acs neredz. Tas veido pilsētas stāstus, bagātina tēlu un rada diskusijas. Tas ir gana grūts un atbildīgs darbs, jo ikkatra izpausme, kas sevī ir iznēsāta un pēc tam tiek atrādīta plašākai publikai, saņem gan kritiku, gan atsauksmes, tai ir lemts nonākt vēsturē, vai tikt aizmirstai.
Valmieras Kultūras un mākslas fonds, organizējot plenērus, vēlās panākt regulāru pilsētas attainojumu mākslas darbos. Strauji augošā Valmiera, kas katru gadu rāda jaunu “seju”, var kļūt bezpersoniska, kā motors, kuram dizaineris nav piešķīris izskatu, kā pīrāgs, bez pildījuma.. Kopā ar māksliniekiem, mēs vēlamies veidot Valmierā radošu virmojumu, dot impulsu jauniem stāstiem un radīt gleznieciskas pilsētas tēlu.