Lasīšanas laiks: 3 min
28. un 29. oktobrī Milānā, Itālijā norisinājās projekta URBACT IV programmas Inovāciju pārneses tīkla projekta WISH CITIES (Wellbeing Integrated System Cities – labklājības integrētās sistēmas pilsētas) uzsākšanas sanāksme, kurā Valmieras novada pašvaldību pārstāvēja Līga Bieziņa, Attīstības nodaļas vadītājas vietniece, attīstības plānotāja, un Māra Grīnberga-Šilaua, ārējo sakaru organizatore, projektu vadītāja, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.
WISH CITIES projekta mērķis ir veicināt nozīmīgus soļus ceļā uz jaunu sadarbības kultūru gan novada pārvaldībā, gan ieinteresēto pušu vidū, nodrošinot izmēģinājuma vidi, lai paaugstinātu jauniešu labklājību. Projekta virsuzdevums ir risināt tādus izaicinājumus kā nevienlīdzīgas iespējas, nabadzība un segregācija jauniešu vidū.
Projekta partneri ir Valmieras novada pašvaldība, Milāna, Itālijā, Vila Nova de Gaija (Vila Nova de Gaia) pašvaldība, Portugālē, Kartahena (Cartagena) pilsēta, Spānijā, Pori pašvaldība, Somijā, Koridallos (Korydallos) pilsēta, Grieķijā, un Dublina (Dublin), Īrijā.
Milāna ir projekta vadošais partneris, kura jau īstenojusi pilsētu inovatīvas darbības projektu WISH-MI (rethinking local youth policies and services – vietējās jauniešu politikas un pakalpojumu pārveidošana). Projekts radīja inovatīvus risinājumus, kas ir vērsti uz visu iespēju pieejamības uzlabošanu Milānas jaunatnei, turklāt tas deva jauniešiem iespēju līdzdarboties Milānas pilsētas nākotnes veidošanā.
Projekta uzsākšana sanāksmē Milānas pārstāvji padziļināti iepazīstināja ar WISH-MI projektā paveikto, piemēram, kā tika pārskatīta un pārveidota Milānas jauniešu politika un pakalpojumi, lai tos īstenotu starpdepartamentu veidā, palielinātas iespējas piekļūt bērnu un jauniešu labklājības pakalpojumiem un palielināts bērnu un jauniešu labklājības pakalpojumu saņēmēju skaits, izveidotas integrētas telpas (gan fiziskas, gan tiešsaistē), lai atvieglotu piekļuvi pakalpojumiem.
Analizējot šobrīd Valmieras novadā īstenoto jauniešu politiku, WISH CITIES projektā pašvaldība vērtēs tās pilnveidošanas un attīstības vajadzības, pielāgojot novada vajadzībām piemērotākās Milānas projekta WISH-MI veiksmīgās pieredzes, kā arī smelsies labās prakses piemērus no projektā iesaistītajām citām partnervalstu pašvaldībām.
Projekta uzsākšanas sanāksmē projekta partneri ne vien prezentēja sevi, iepazīstināja ar nolūkiem, kādēļ iesaistījušies projektā, izaicinājumiem un stiprajām pusēm darbā ar jaunatni, bet arī identificēja tēmas, pie kurām projekta partneriem kopīgi iespējams strādāt WISH CITIES projektā.
Valmieras novada pašvaldība projekta ieviešanai veidos vietējo rīcības grupu ar darbā ar jaunatni iesaistīto pušu pārstāvjiem, ar kuriem kopā vērtēs novadam aktuālos izaicinājumus un izmēģinās WISH-MI projekta risinājumu pielāgošanas iespējas pašvaldības jaunatnes politikas uzlabošanai.
Projekta turpmākās aktivitātes paredz arī neatkarīgā pilsētu inovāciju eksperta Edija Adamsa (Eddy Adams) padziļinātu projektā iesaistīto pašvaldību darba ar jaunatni jomas izpēti, lai pēc tam kvalitatīvi sagatavotu Milānas pašvaldības labās prakses pārnesamības iespējamības pētījumu.
Projekta mērķgrupa ir jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kas ir 12,3 % no Valmieras novada iedzīvotājiem jeb 6391 jaunietis.
Projekts ilgst no 2024. gada 1. septembra līdz 2026. gada 31. augustam.
Projekts WISH CITIES tiek ieviests ar URBACT IV Inovāciju pārneses tīkla (Innovation Transfer Networks) programmas finansiālu atbalstu.