Lasīšanas laiks: 2 min
Noslēdzies Vislatvijas jaunrades darbu konkurss skolēniem „Ko gan es darītu, uzjājis Stikla kalnā?” (R. Mūks), ko rīkoja Riebiņu novada dome, Galēnu kultūrvēstures biedrība un Galēnu pamatskola un dzejnieka, filozofa, reliģiju pētnieka Roberta Mūka muzejs. No Ziemeļvidzemes konkursā piedalījās Naukšēnu vidusskola un Rencēnu pamatskola. Kopumā saņemti 400 radošie darbi no 70 izglītības iestādēm, kurās skolēnus konsultējuši 99 skolotāji.
Riebiņu novada domes priekšsēdētājs Pēteris Rožinskis sveica ciemiņus un izteica apbrīnu, ka rakstītāji ar savām domām prot kāpt Stikla kalnā, ceļ un attīsta
Valsti un pasauli – pārdomās ļaujot tām labākām kļūt, ka no uzrakstītā pretim plūst krāsa, smarža un dvēsele. Skolas direktore Gunita Strode piezīmēja, ka visi kopā esam kāpuši Stikla kalnā jau desmito reizi un sagādājuši svētku sajūtu un gandarījumu skolas saimei. Uzrakstīto vērtētāji uzskatīja kā dāvinājumus žūrijai un Roberta Mūka piemiņai.
Spilgtākie citāti no darbiem bija lasāmi ekrānā, tur parādījās arī vietu nosaukumi, no kurienes darbi atceļojuši. Četrās vecuma grupās tika noteikti vietu ieguvēji, atzinību un pateicību saņēmēji, jo viesmīlīgie saimnieki bija vēlējušies klātienē pateikties katram rakstītājam. No 2. klases atzinības saņēma Naukšēnu vidusskolas skolniece Auce Liepiņa (sk. Ginta Ganševska), Rencēnu pamatskolā Annija Jurševica (arī zīmējums), 5. – 7. klašu grupā 2. vieta Rencēnu pamatskolas 7. klases skolniekam Dānielam Zariņam (divi darbi), atzinības: Elīnai Rusakai, Jānim Jančevskim (5. kl.), Evelīnai Balodei (6. kl.), Danielai Dafnei Hānei (7. kl.), 8. – 9. klašu grupā 2. vieta Lienei Štokrozei (8. kl.), atzinības: Elīnai Bombakai, Viktorijai Smirnovai, Svetlanai Bujanovskai (8. kl.), Aļinai Parfjonovai (9.kl.), pateicības: Paulai Ancei Laperei, Romānam Žingelam 5. kl.).
Svētku sajūtu sagādāja Galēnu pamatskolas skolotāju ansamblis, sporta deju pāris, folkloras kopa un dziedātājs Dainis Skutelis. Ik uz soļa izjutām gādību no skolas un domes kolektīviem. Viesojāmies atjaunotajā R. Mūka muzejā un uzzinājām par skolotāju un vadītājas Martas Bindukas ieguldījumu tā tapšanā, uzdāvinājām materiālus, kas filozofam saistās ar Rencēniem (Krasovsku un literātu Zariņu ģimenes).
Noslēdzot izkristalizējās atziņa, R. Mūka savdabīgās dzejas ietekmē katrs rakstītājs izpaudis savu filozofiju, fantāziju, realitāti, pasaku un domājis par valodas labskanīgumu, bet, kurš iedziļinājies neparastāk, tam arī augstāks novērtējums, taču uzvarētāji ir visi.