Valmieras Ziņas

Pēcpusdienā uzlauzta “draugiem.lv” mājaslapā, tajā pārraidot Krievijas himnu un simbolus

Lasīšanas laiks: < 1 min

Sestdien, 6.oktobrī, pēcpusdienā, ieejot sociālā tīkla “draugiem.lv” mājaslapā, sāka skanēt Krievijas himna un parādījās attēli ar šīs valsts karogu, prezidentu un armiju, novēroja aģentūra LETA.

Tāpat parādījās teksts: “Biedri latvieši, tas skar jūs. Krievijas robeža nekur nebeidzas. Krievijas pasaule var un tai ir nepieciešams apvienot visus, kam ir dārgs krievu vārds un krievu kultūra, lai kur arī viņi nedzīvotu – Krievijā vai aiz tās robežām. Biežāk lietojiet šo vārdu salikumu – “Krievu pasaule”.”

Kā novēroja aģentūra LETA, esot “draugiem.lv” kontā, ekrānu pēkšņi nomainīja šis vēstījums.

“Draugiem Group” pārstāvis Jānis Palkavnieks aģentūrai LETA apliecināja, ka “Draugiem.lv” lapai ir noticis uzbrukums, nomainot pirmo lapu, tāpēc pašreiz ir apturēta portāla darbība.

Portāla darbība būs apturēta vairākas stundas, līdz būs skaidrs, kas tieši ir noticis, teica Palkavnieks.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” pārstāve Līga Besere aģentūrai LETA pastāstīja, ka “Cert.lv” patlaban aktīvi strādā un tuvākajā laikā cer noskaidrot notikušā iemeslus.

Drošības policijā aģentūrai LETA apliecināja, ka dienests par notikušo ir informēts, taču no plašākiem komentāriem patlaban atturas.

Aktuālais jautājums

Vai 2025. gads Jums būs veiksmīgāks par 2024. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri