Lasīšanas laiks: 3 min
Mūsdienīgi, funkcionāli un gaiši – tā īsi var raksturot pēc pārbūves atvērtās Vidzemes slimnīcas ambulatorās daļas un funkcionālās diagnostikas nodaļas telpas, speciālistu, manipulāciju un procedūru kabinetus.
Jaunās nodaļas raksturo arī vairāki tehnoloģiski risinājumi ar mērķi uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti un parūpēties par apmeklētāju ērtībām. Izveidota vienota un viegli saprotama numuriņu saņemšanas un norāžu kārtība uz ekrāna poliklīnikas reģistratūrā. Pirmo reizi slimnīcas vēsturē ieviesta moderna rindu vadības sistēma, kas sasaista poliklīnikas reģistratūru ar speciālistu kabinetiem 4. un 5. stāvā, funkcionālās diagnostikas nodaļā un diagnostiskās radioloģijas nodaļā. Sistēma ļauj mērķtiecīgi regulēt rindu un nodrošināt tās virzību, vienlaikus arī uzlabojot klientu apkalpošanu. Pacientu ērtībām kalpo jau pa gabalu labi saskatāmā kabinetu numerācija. Kad ārsts gatavs pacientu pieņemt, ekrāniņā virs kabineta durvīm parādās pacienta numurs. Pie jaunās sistēmas izpaliek ierastais: “Kurš rindā beidzamais?…” Tāpat pie kabinetu durvīm vairs nav plāksnītes ar speciālista nosaukumu, nodrošinot pacienta diskrētumu attiecībā uz viņa veselības problēmu.
Rūpējoties par pakalpojuma kvalitātes uzlabošanu, iekārtota kabinetu durvju atvēršanas kontrole. Kad pacients ir ienācis kabinetā, durvis tiek aizdarītas tā, ka no ārpuses nejaušs apmeklētājs nevar tās pavirināt, traucējot konsultācijas, izmeklējuma vai procedūras norisi.
Dr. Inta Saknīte vērtē: ”“Strādāju Funkcionālās diagnostikas kabinetā kopš 1994. gada. Līdz šim telpā, kur aprakstījām elektrokardiogrammas (EKG), tās tika arī veiktas, arī veloergometrijas, reizēm arī vitalogrāfijas, mērīts spiediens kājās. Beidzot ārstiem ir savs kabinets! Par to liels prieks. Telpas jaukas, gaišas, plašas.”
“Jaunajās telpās”, atzīst dr. Ieva Tonne, ”jūtos daudz harmoniskāk un mierīgāk, ir vieglāk strādāt šajos saspringtajos apstākļos. Jaunie tehnoloģiskie risinājumi atļauj ātrāk apkalpot pacientus. Arī pacienti, ienākot klusajā un sakārtotajā vidē, nomierinās un veidojas produktīvāks un jēgpilnāks dialogs pieņemšanas laikā.”
Atbilstīgi epidemioloģiskā režīma prasībām krēsli koridoros izkārtoti, nodrošinot apmeklētāju distancēšanos.
Apmeklētāji paguvuši novērtēt arī pārbūvēto ieejas mezgla un kāpņu telpu jauno izskatu un labi pamanāmo vizuālo informāciju, arīdzan pašas kāpnes ar pretslīdes pakāpienu segumu.
Ambulatorās daļas pārbūves projekta autors ir SIA “NAMS”, būvuzraugs SIA “Marčuks”. Būvdarbus veica SIA “Bazalts”. Kopējās pārbūves izmaksas ir 650 tūkstoši eiro.
Kāpņu telpu, pacientu garderobes un ieejas mezgla projekta autors ir SIA “VIRTU”, būvuzraugs SIA “Marčuks”. Būvdarbus veica SIA “Sanart”. Kopējās pārbūves un aprīkojuma izmaksas ir 500 tūkstoši eiro.
Pārbūves darbi un iekārtu iegāde tiek veikta Projekta Nr. 9.3.2.0/17/I/006 “Kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana Vidzemes slimnīcā, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” ietvaros, kuru līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) 85% apmērā, bet 9% ir valsts budžeta finansējums.