Lasīšanas laiks: 2 min
Pašvaldībām vispārējās izglītības iestāžu infrastruktūras attīstībai līdz 2023.gadam būs pieejami teju 167,6 miljoni eiro, no kuriem lielākā daļa ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums (ERAF), izriet no šodien valdībā pieņemtā lēmuma, informē aģentūra BNS.
Finansējumu paredzēts ieguldīt izglītības infrastruktūras attīstībā, lai sekmētu kompetenču pieejā balstītā vispārējās izglītības satura pakāpenisku ieviešanu. Kopumā plānots modernizēt no 100 līdz 115 izglītības iestādēm.
Atbalsts paredzēts ergonomiskas mācību vides izveidei, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumu ieviešanai un aprīkojuma iegādei, jaunu dabaszinātņu un matemātikas kabinetu iekārtošanai pamatizglītības programmas īstenošanai 7.-9.klasei, kā arī izglītības iestāžu sporta infrastruktūras būvniecībai.
Tāpat atbalsts paredzēts izglītības iestāžu dienesta viesnīcu, internāta būvniecībai, reģionālā metodiskā centra attīstībai, kā arī projekta vadībai, īstenošanai un paša projekta īstenošanas informācijas un publicitātes pasākumiem.
Specifiskajam atbalstam pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 167,6 miljoni eiro, tajā skaitā ERAF finansējums – 142,4 miljoni eiro un nacionālais publiskais līdzfinansējums – 25 miljoni eiro. Lielāko daļu nacionālā finansējuma veido pašvaldību līdzekļi ar iespēju iegūt arī nelielu valsts dotāciju.
Projektam paredzētas četras atlases kārtas. Pirmās laikā plānots modernizēt vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībās, piemēram, Rīgā, Daugavpilī, Liepājā un citās lielajās pilsētās. Otrā kārta attieksies uz reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībām, piemēram, Aizkraukli, Alūksni, Balviem, Bausku, Cēsīm un Dobeli.
Savukārt trešās un ceturtās kārtas laikā paredzēts modernizēt vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi ārpus nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībām. Vakar valdības komiteja vienojās, ka dokuments tiek papildināts ar garantiju, ka finansējums tiks nodrošināts arī projekta ceturtajai kārtai.
Ar minēto projektu plānots modernizēt no 100 līdz 115 izglītības iestādēm. Līdz ar to plānots, ka izglītojamo īpatsvars, kuriem ir pieejama pilnībā modernizēta vispārējās izglītības mācību vide, būs 20 līdz 25%. Izglītības un zinātnes ministrija aprēķinājusi, ka līdz 2018.gada 31.decembrim pilnībā modernizētās vispārējās izglītības iestādēs izglītību apgūs 12 264 izglītojamie.
Noteikumu projekts izstrādāts saskaņā ar Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.-2020.gada plānošanas periodu.