Lasīšanas laiks: 2 min
2007.gadā Valmieras pilsētas pašvaldība ierosināja biznesa inkubatora izveidi Valmierā, tādējādi kļūstot par vienu no pirmajām valstī, kas uzsāka biznesa inkubācijas pakalpojumu nodrošināšanu, informē Kristīne Melece, Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.
Visā Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatora (VBII) darbības laikā pašvaldība bija būtisks partneris – ar tās atbalstu tika uzcelta ēka, kā arī pašvaldība tika pārstāvēta biznesa ideju vērtēšanas komisijās, kas lēma par uzņēmumu uzņemšanu inkubatorā.
“Valmieras pilsētas pašvaldība uzņēmējdarbības atbalstu un veicināšanu ir izvirzījusi kā galveno prioritāti – pilsētas attīstības un iedzīvotāju labklājības virzītāju, kas turklāt veido Valmieras un Latvijas atpazīstamību un piesaista investīcijas. Valmieras Biznesa un inovāciju inkubators ir nozīmīgs uzņēmējdarbības vides veicinātājs Valmierā. VBII ir pierādījis, ka spēj sniegt profesionālu atbalstu, lai Valmierā rastos spēcīgi un starptautiski zināmi uzņēmumi, tāpēc arī turpmāk darīsim visu iespējamo, lai Valmierā biznesa uzsākšanas pakalpojumi būtu pieejami, varbūt pat paplašinot atbalsta teritoriju ārpus pilsētas robežām,” uzsver Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.
Turpmāk biznesa inkubatoru operatora funkcijas Latvijā pārņems Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Savukārt Valmieras pilsētas pašvaldība piedāvās atbilstošas telpas inkubatora darbībai Valmierā arī turpmāk.
Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītāja Elīna Leimane informē, ka “drīzumā plānots apstiprināt Ministru kabineta noteikumus par 3.1.1.6. pasākumu “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators”. Ekonomikas ministrija plāno, ka šajā Eiropas Savienības finansējuma programmēšanas periodā biznesa inkubācijas pakalpojumi varētu būt pieejami jau 2016.gada februārī”.
Kopš VBII dibināšanas 2007.gadā finansiālu atbalstu tajā saņēmuši 162 jaundibināti uzņēmumi. Biznesa uzsācējiem sniegti padomi, konsultācijas par finansējuma piesaisti, juridiskiem, pārdošanas, mārketinga un citiem jautājumiem, kā arī nodrošināti administratīvie un grāmatvedības pakalpojumi, aprīkotas biroja un ražošanas telpas. Kopumā VBII ir izvērtētas vairāk nekā 500 biznesa idejas, veikts informatīvais un izglītojošais darbs, notikusi sadarbība ar vidējās, profesionālās un augstākās izglītības iestādēm, pašvaldībām un industrijas pārstāvjiem.
VBII darbība vērtējama kā nozīmīgs uzņēmējdarbības atbalsts ne tikai Valmierā, bet arī Vidzemē un valstī kopumā.