Lasīšanas laiks: 2 min
Sestdien, 1. decembrī, Valmierā viesojās trīskārtējais pasaules čempions kendama freestyle disciplīnā Bonz Atron no ASV. Kopā ar viņu kendama meistars Albert Johannes Kirvesmäki no Somijas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja uzņēmuma BESPORT pārstāvis Artūrs Ķelpe.
Vienlaikus Valmieras Pārgaujas sākumskolā norisinājās Latvijas U-19 un U-11 junioru čempionāti badmintonā, kā arī īpašais KROM Kendamas U-13 Latvijas kauss badmintonā ar balvām visu kategoriju laureātiem.
Sacensību atklāšanā abi profesionāļi rādīja priekšnesumu ar vissarežģītākajiem trikiem. Pēc tam skolas aktu zālē norisinājās KROM Kendama turnīrs, kas pulcēja vairāk nekā 150 dalībnieku. Bija gan disciplīnas augstas meistarības spēlētājiem, gan jautras spēles iesācējiem. Uzvarētāji saņēma vērtīgas KROM firmas balvas no veikala BESPORT, kā arī, protams, autogrāfus un bildes kopā ar kendamas leģendu.
Kendama ir meistarības un roku veiklības spēle, kas radusies Eiropā, bet pa īstam attīstījusies tieši Japānā. Kendama guvusi popularitāti visā pasaulē – it īpaši pēdējos gados. Tā sastāv no ken (japāņu valodā koks) un tama (bumba). Ir divi kausi, lielais un mazais, kā arī spice, uz kuras var uzdurt bumbiņu. Dizains un pielietojums šai spēlei nav daudz mainījies jau vairākus simtus gadu.
Kendama Latvijā ir attīstījusies tik strauji, ka nonākusi vispasaules kendamas firmu un spēlētāju uzmanībā. Tiek organizētas sacensības un kopīgi pasākumi gandrīz katru nedēļu.
Kendamas spēle veicina balansa, acu – roku koordinācijas un refleksu attīstību. Tās ir īpašības, kas nepieciešamas arī prasmīgiem badmintonistiem. Kendamas spēle, tāpat kā badmintons, nav tikai izklaide, bet nopietns sporta veids (tagad arī Latvijā) ar neskaitāmām sacensībām visā pasaulē. Oficiālas plaša mēroga sacensības Kendama freestyle notiek jau gandrīz 20 gadus, tajā skaitā Kendama pasaules čempionāts. Triku dažādība ir milzīga – kombinācijas iespējams veidot bezgalīgi daudz. Pasaules čempionātu un citus augstas klases turnīrus vērtē līdzīgi kā ziemas sporta veida freestyle sacensības – snovbordu, slēpes. Tiesneši dod punktus atkarībā no triku sarežģītības un izpildes kvalitātes noteiktā laikā. Bonz Atron, lai kļūtu par pasaules čempionu, 2014. gadā vajadzēja 846 punktus.