Lasīšanas laiks: 2 min
Saeima ceturtdien trešajā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK), cita starpā nosakot, ka par aizlieguma atrasties uz ledus pārkāpšanu iekšzemes publiskās ūdenstilpēs vai jūras piekrastē varēs noteikt līdz 70 eiro lielu naudas sodu, aģentūra BNS novēroja parlamentā.
Tāpat Saeima otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Zemes pārvaldības likumā, kas paredz pašvaldībai tiesības noteikt aizliegumu atrasties uz iekšzemes publiskās un jūras piekrastes ūdenstilpes ledus, kad tas ir īpaši bīstams.
Ar izmaiņām LAPK paredzēts, ka sods tiks piemērots gadījumā, ja spēkā būs attiecīgs pašvaldības aizliegums, kā arī par šādām darbībām varēs piemērot arī brīdinājumu. Savukārt, ja tas darīts alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, naudas sods piemērojams līdz 100 eiro apmērā.
Izmaiņas rosinājusi Iekšlietu ministrija (IeM), ņemot vērā katru ziemas sezonu aktuālo jautājumu par zemledus makšķernieku atrašanos uz ledus laikā, kad tas ir īpaši bīstami. Šie cilvēki apdraud ne tikai savu veselību un dzīvību, bet ar savu rīcību sabiedrībai demonstrē, ka uz ledus, iespējams, ir droši, uzsver ministrija.
Lai risinātu šo jautājumu, vairāku gadu garumā iesaistīto iestāžu vidū notika diskusijas par iespējamo tiesisko risinājumu, lai novērstu personu atrašanos uz ledus laika periodā, kad to darīt ir īpaši bīstami. Būtiski arī, ka šo pārgalvīgo cilvēku glābšanai valsts tērē ievērojamus finanšu līdzekļus.
Lidz šim dažas pašvaldības pēc savas iniciatīvas ar saistošajiem noteikumiem par sabiedrisko kārtību ir noteikušas aizliegumu atrasties uz ledus, piemēram, Rīgā un Jūrmalā.