Lasīšanas laiks: 2 min
Noslēdzies starptautiskais projekts “Eiropas kopīgie stāsti” (Common Stories of Europe), kura laikā divu gadu garumā organizācijas no sešām valstīm meklēja risinājumus sabiedrības novecošanas problēmām Eiropā izglītības un mūžizglītības jomā, veicinot starppaaudžu sadarbību ar stāstniecības metodes palīdzību, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes kultūras un mākslas biedrības “Haritas” projektu vadītāja Agnese Grunte.
Projektā piedalījās sešas organizācijas no sešām dažādām valstīm. Projekta vadošais partneris bija Vidzemes kultūras un mākslas biedrība “Haritas”, Poliju pārstāvēja organizācija “Orka Consulting-Lodz”, Čehiju – biedrība ”CITRIN-sdružení pro osobní rozvoj, o. s.”, Rumāniju – ”George Topirceanu” kultūras un mākslas centrs, Itāliju – “Librotondo Soc. Coop ONLUS” un Portugāli – Associação Empresarial de Paços de Ferreira.
Viena no galvenajām projekta aktivitātēm bija mācību mobilitātes – projekta dalībnieku tikšanās katrā no iesaistītajām valstīm, lai gūtu jaunas zināšanas stāstniecības kustības attīstīšanā, pieredzi stāstu veidošanā un pasniegšanā dažādās dzīves jomās, iepazītu dažādas stāstniecības metodes, un izmantotu stāstus, lai interesanti pasniegtu informāciju par partnervalstu vēsturi, kultūru, tradīcijām un ekonomiku. No Latvijas projekta aktivitātēs iesaistījās dažādu Vidzemes kultūras institūciju pārstāvji, tostarp Valmieras integrētās bibliotēkas, Valmieras novadpētniecības muzeja, Valmieras Kultūras centra, biedrības “Culturelab” un Vidzemes kultūras un mākslas biedrības “Haritas” darbinieki. Pavisam projekta ietvaros tika īstenotas 30 mobilitātes.
Projekta laikā izveidots arī metodiskais materiāls angļu valodā “Basic skills of Storytelling. Storytelling for people with limited possibilities”, kurā var iepazīties ar dažādām stāstniecības metodēm un to pielietojumu, kā arī uzzināt, kā labāk izmantot stāstniecību strādājot ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ar publicētajiem projekta rezultātiem iespējams iepazīties projekta mājas lapā, sadaļā “Project results”.
Solveiga Boicova, biedrības “Haritas” valdes priekšsēdētāja: “Lielākais šī projekta ieguvums ir tas, ka tika radīts ne tikai priekšstats un interese par stāstniecību, bet arī vēlme iesaistīties tās attīstībā Latvijā, Vidzemē un Valmierā. Īstenojot šo projektu mums radās ideja veidot apmācības stāstniekiem Vidzemes reģionā un liels prieks, ka tas ir izdevies, jo jau šonedēļ notiks pirmās Vidzemes stāstnieku skolas nodarbības”.
Projekts tika īstenots divus gadus – no 2012.gada augusta līdz 2014.gada augustam Eiropas Komisijas Mūžizglītības programmas “Grundtvig” apakšprogrammas “Mācību mobilitātes” ietvaros. Piešķirtais finansējums projekta aktivitāšu īstenošanai Vidzemes kultūras un mākslas biedrībai “Haritas” – 21 000 eiro.