Lasīšanas laiks: 3 min
No 2019.gada janvāra tiks reorganizēta Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālā struktūrvienība, turpinot izglītības programmu īstenošanu Valmieras tehnikumā, Vadu ielā 3, Valmierā, Ogres tehnikumā un citās Vidzemes reģiona profesionālajās izglītības iestādēs, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste Sabīne Šmite.
Kā skaidroja izglītības iestādes pārstāve, 2015./2016.mācību gadu Rankas Profesionālā vidusskola uzsāka ne kā autonoma izglītības iestāde, bet gan apvienota ar Valmieras tehnikumu, jo, pamatojoties uz Ministru kabineta 2015.gada 9.marta rīkojumu Nr.113 “Par Rankas Profesionālās vidusskolas likvidāciju”, 2015.gada 1.septembrī Rankas Profesionālā vidusskola tika likvidēta, pievienojot Valmieras tehnikumam. Atbilstoši Izglītības kvalitātes valsts dienesta 2015.gada 8.septembra lēmumam Nr.2-26/386 “Par izglītības iestādes svītrošanu no Izglītības iestāžu reģistra un grozījumu izdarīšanu Izglītības iestāžu reģistrā” Rankas Profesionālā vidusskola tika svītrota no Izglītības iestāžu reģistra un Valmieras tehnikumam tika noteikta papildu izglītības programmu īstenošanas vieta “Rankas AVS”, Ranka, Rankas pagasts, Gulbenes novads.
“2015.gada 1.oktobrī Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālajā struktūrvienībā (Rankas TS) mācījās 175 izglītojamie, 2016.gada 1.oktobrī 177 izglītojamie, 2017.gada 1.oktobrī 166 izglītojamie. Pamatojoties uz norādīto audzēkņu skaitu, Valmieras tehnikuma administrācija, Valmieras tehnikuma konvents, kā arī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) paredzēja līdz 2020.gadam attīstīt Rankas TS, veicot ieguldījumus izglītības iestādes īstenotajās izglītības programmās.
2018.gada jūnija mēnesī Valmieras tehnikuma administrācija konstatēja būtiskus pārkāpumus Rankas TS izglītības procesa organizācijā par ko tika informēta IZM, un turpmāk Valmieras tehnikuma administrācija rīkojās saskaņā ar saņemtajiem IZM norādījumiem un normatīvo aktu prasībām.
Pēc uzņemšanas rezultātiem 2018.gada vasarā un to izglītojamo atskaitīšanas, kuri ilgstoši nav apmeklējuši Rankas TS bez attaisnojoša iemesla, 2018.gada 1.oktobrī Rankas TS izglītību apguva vien 91 izglītojamais. Klātienē, regulāri monitorējot izglītības iestādes izglītojamo apmeklējumu, tika konstatēts, ka faktiski izglītības iestādi apmeklē vidēji 50 – 60 izglītojamie.
Ar iedalīto valsts budžeta finansējumu uz esošo audzēkņu skaitu nav iespējams nodrošināt izglītības procesu pilnvērtīgā apjomā un kvalitātē. Nepieciešamais finansiālais ieguldījums Rankas TS telpu un personāla resursu nodrošināšanā ir nesamērīgi liels pret faktisko izglītojamo skaitu. Tādēļ izmaiņas mācību procesa organizācijā tiek īstenotas jau ar 2019.gada janvāri.
Neskatoties uz izglītojamo skaita samazināšanos, izglītības programmas ir jāīsteno kvalitatīvi un pilnā apmērā. Uzskatām, ka ir ļoti svarīgi izvērtēt un nodrošināt izglītības apguvi pienācīgā kvalitātē, lai izglītojamie pēc izglītības programmu apguves būtu sagatavoti darba tirgum un jauniešu būtu apguvuši nepieciešamās zināšanas un prasmes, kādas noteiktas katras konkrētās profesijas standartā. Lai atbildīgi izturētos pret katra izglītojamā profesionālo nākotni un iespējām iegūt kvalitatīvu arodizglītību un profesionālo vidējo izglītību, Valmieras tehnikuma administrācija, sadarbībā ar IZM, ir izvērtējusi un plāno ar 2019.gada janvāri reorganizēt mācību procesu izglītības programmu īstenošanas vietā Rankas TS, turpinot izglītības programmu īstenošanu Valmieras tehnikumā, Vadu ielā 3, Valmierā, Ogres tehnikumā un citās Vidzemes reģiona profesionālajās izglītības iestādēs.
Iespēju robežās Rankas TS pedagogiem tiks piedāvāts turpināt darba attiecības Valmieras tehnikumā,”
pastāstīja Sabīne Šmite.
Kā vispār kaut ko tādu var izdarīt mācību gada vidū!!!Kāpēc vispār bija jāuzņem audzēkņi 1 kursā???Lai kaut cik nāktu pretīm vecākiem, godīgi būtu pabeigt līdz jūnijam mācības,lai saprastu,ko ar bērniem darīt tālāk!!
Ie tāda problema ka tikai puišus uzņēna bet daudzi berni gribeja iestaties pa pavariem tieši Ranka bet nepieņema skolenus vai tas ir normali? Daudzi berni nevar izbraukāt uz Valmieru lai pabeigtu skolu. Ko Valmieras direktore doma? Izskatas ka Valmieras direktorei vienalga pa Ranka bernien ir.
Ir tāda problema ka tikai puišus uzņēna bet daudzi berni gribeja iestaties pa pavariem tieši Ranka bet nepieņema skolenus vai tas ir normali? Daudzi berni nevar izbraukāt uz Valmieru lai pabeigtu skolu. Ko Valmieras direktore doma? Izskatas ka Valmieras direktorei vienalga pa Ranka bernien ir.
….. šajā rakstā Valmieras dāma nav minējusi ka tur atrodās zem viena jumta arī Rankas pamatskola, jā un tiesa apzināti vasarā tika neuzņemti audzēkņi.
Tad vasara varēja jau slēgt ciet skolu nevis semestrs vidu stulbums kautkāds
Kā vispār tā var rīkoties. Pēkšņi semestra vidū redz slēgs ciet. Idiotu bars, kas šito izdomāja.
Vienotības zieds
īstenībā, te izpeldēja sen zināmais par iepriekšējās vadības politiku, neko neatskaitīt, lai arī nemāccās vairs un jau sen prom no valsts – neesošu skolnieku skaits, lai tik būtu papīri. Tagad tas iegriež pašreizējiem kuri mācās. Jādomā ka Kučinska kungs zināja ko dara un krampjaini turējās pie amata, lai tik varētu šo faktu kontrolēt.
Un kurš pie tik novēlotas pamanīšanas vainīgs? Direktore, mācību pārzine, juristi, programmu vadītāji, skolotāji? Vai visi kopā, jo nauda seko skolēnam un kabatās bāž visi. Iepērk tehniku, materiālus un pa ceļam daļa pašu kabatām. Ja nauda seko skolēnam arī profenēs, tad paskataties pārējās, būs tas pats.
Man kauns par mūsu izglītības sistēmas birokrātismu, kur neredz reālo situāciju jauniešu izglītībā. Nevienam neinteresē, kas notiks ar jauniešiem, kuri godprātīgi apmeklēja skolu. Visticamāk 90% no viņiem tā arī paliks bez izglītības. Jā, un tā ir taisnība, ka bija jaunieši, kas vēlējās iestāties šajā skolā, bet viņiem(neskatoties uz iepriekš izsludinātām uzņemšanas reklāmām, kas tiek sponsoretas no nodokļu maksātāju naudas) atteica. Līdz š.ģ.15.oktobrim tika bezkaislīgi atskaitīts liels skaits audzēkņu neiedziļinoties patiesajā situācijā, kāpēc skola netiek apmeklēta. Iepriekšējais direktors Kučinska kungs, katram problemātiskam bērnam pievērsa individuālu uzmanību, cenšoties atrast risinājumu viņa problēmai, vienalga vai tā bija saistīta ar mācībām, uzvedību, vai situāciju ģimenē. Atsevišķos gadījumos riskējot ar savu amatu, citreiz aizdodot no savas kabatas naudu pārtikai vai autobusa biļetei vai pat ar savu personīgo auto aizvedot līdz Smiltenes a/o, galvenais lai noturētu skolu un audzēkņi( daudzi ar mācīšanās traucejumiem vai no nelabvēlīgām ģimenēm) saņemtu izglītību. Šādu cilvēku patiešām var saukt par pedagogu, nevis kā mūsu IZM ierēdņus, kas prot tikai uz papīra ciparus bīdīt (un tas atkal par mūsu nodokļu maksātāju naudu).
Cienījamā Antras kundze, ja nu kaut kam Kučinska kungs pievērsa individuālu uzmanību, tad tikai savam makam.
Ne visiem ir iespējas mācīties tālu prom no mājām lielajās vai pie Rīgas pilsētās. Iemesli var būt dažādi – finanses, attālums, utt.
Ja jau bija tādas nelikumības, tad gan ilgu laiku vajadzēja, lai Valmieras tehnikuma administrācija(kā tekstā minēts) to pamanītu, pagāja veseli 3 gadi. Būtu tad uzreiz brīdinājuši, ka jaunus skolēnus neuzņems 2018/2019 m.g. un ļāvuši pabeigt tiem, kuri mācības uzsākuši iepriekšējos gados, nevis atlases kārtībā – šo uzņemsim, šo ne, un tad redz mazs audzēkņu skaits iestājies.
Jā, un tomēr gribētos lēmēju uzvārdus zināt, jo nosaukums – Valmieras tehnikuma administrācija ir plašs jēdziens, lai zina, no kura prasīt atbildību.
Taisnība gan, to vajadzēja ievērot jau sen, bet labāk vēlāk, kā nekad, cik tad ilgi Kučinska kungs barosies no nodokļu maksātāju naudiņas.