Lasīšanas laiks: 2 min
Tur, kur daba ir maksimāli neskarta, skaista un daudzveidīga – aptuveni trīs kilometrus garā dabas taka gar Salacas upi uz Skaņokalnu ir lieliska atpūta pie dabas ikvienai paaudzei ikvienā gadalaikā.
Mazsalacas novada pašvaldības Nekustamo īpašumu nodaļas vadītājs Valdis Kampuss portālam “Valmieras Ziņas” atklāja, ka uzsvars parka labiekārtošanā un uzturēšanā tiek likts uz to, ka tas ir meža nevis pilsētas parks: “Nav nepieciešams te visu skaisti izzāģēt un izpļaut, Skaņākalna parka skaistums ir tā dabas daudzveidībā. Jo dabiskāk, jo labāk.”
Tāpat arī kafejnīcas parka teritorijā nav paredzētas. V.Kampuss norāda, ka termosa kafija vai tēja un piknikam līdzpaņemtās veltes pie dabas garšos labāk.
Skaņākalna parkā var ieraudzīt gan neparastus objektus – Vilkaču priedi, Eņģeļu alu, Sapņu trepes, Velna alu, Skābumbaļļu, Rūķu taku, Neļķu klintis, Velna kanceli, – gan arī lidojošus iemītniekus – putnus un sikspārņus. Pieaugušie te var baudīt dabu, mieru, savukārt skolēni var parku izmantot mācību ekskursijām – pētīt augus, putnus, iežus un citus dabas elementus.
V.Kampuss pastāstīja, ka parku bieži izmanto arī kāzinieki, turklāt ne tikai foto sesijām, bet arī pašai laulību ceremonijai. Gada laikā šeit salaulājas vidēji seši pāri.
Sezonas laikā regulāri tiek apsekoti visi parkā esošie objekti – tos atjauno, veido arī jaunus, uzkopj teritoriju un pārbauda, vai parks ir gatavs apmeklētājiem. Taču, kā norādīja V.Kampuss, arī ziemas periodā parkā ir, ko darīt, – tad te veido slēpotāju trasi.
Vecākajām koka skulptūrām Skaņākalna dabas parkā ir vairāk nekā 20 gadu, savukārt jaunākās, piemēram, šūpoles, ir izvietotas šogad.
Parkā notikuši arī vairāki skaisti un izglītojoši pasākumi, piemēram, “Koks un skaņas atdzīvojas Mazsalacā” un “Sveču mežs”. Taču netrūkst ideju arī jauniem pasākumiem un parka dabas elementiem, lai parks kļūtu par vienu no populārākajiem dabas objektiem Latvijā.