Lasīšanas laiks: 2 min
Jau ziņojām, ka nodokļu reformas dēļ Valkas novada pašvaldībai nāksies atlaist daļu pašvaldības darbiniek. Šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija), piebilstot, ka vēl pāragri minēt, no cik darbiniekiem nāksies šķirties.
Līdzīgās domās ir arī Mazsalacas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis:
“Es piekrītu Valkas novada priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa viedoklim par minimālās algas straujā kāpuma ietekmi uz pašvaldības budžetu. Apstiprinātais 50 eiro pieaugums sastāda 13% pret esošo minimālo algu, kas ir nesamērīgs, zinot kopējos ekonomikas attīstības tempus valstī. Tas rada papildu bažas, zinot zemo algu īpatsvaru, tādos pierobežas novados kā Mazsalaca. Tas nozīmē, ka darba devēji būs spiesti optimizēt resursus, kas šajā gadījumā nozīmēs slodžu mazināšanu vai pat darbinieku atlaišanu, tajā skaitā arī pašvaldībā. Šāds kāpums pašvaldībai nozīmē papildu izdevumus 65 tūkstoši eiro gadā, kas ne tikai ir ievērojami izdevumi, bet arī nozīmē, ka neatliks līdzekļu tālākai pašvaldības speciālistu atalgojuma pārskatīšanai. Iepriekš jau izskanējusi informācija par straujo mazkvalificētā darbaspēka atalgojuma līmeņa tuvošanos speciālistu atalgojuma līmenim, kas rada draudus kvalificētā darbaspēka aizplūšanai,” skaidroja H.Rokpelnis.
“Ir skaidrs, ka minimālajai algai Latvijā ir jāpieaug! Iebildumi ir par tempu, kas piedāvātajā variantā ir nesamērīgs,”
piebilda Mazsalacas novada vadītājs.
Savukārt Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektore Evija Voitkāne pagaidām atturējās sniegt komentārus, norādot, ka vispirms vēlas sagaidīt Finanšu ministrijas prognozes par iedzīvotāju ienākuma nodokli, taču atzina, ka minimālās algas palielināšanai būs nopietna ietekme uz pašvaldības budžeta izdevumiem.
Arī Burtnieku novada pašvaldība pagaidām atturējās sniegt komentārus, vēloties sagaidīt papildu informāciju no Finanšu ministrijas.
Valmieras pašvaldībā kāds saņem minimālo algu?