Lasīšanas laiks: 2 min
Piektdien SIA “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) un Vidzemes Augstskola parakstīja saprašanās memorandu, paužot apņemšanos veicināt savstarpēju pieredzes un zināšanu pārnesi, lai stiprinātu kapacitāti un pētījumu iespējas tautsaimniecībā pielietojamās sadarbības jomās, aģentūru LETA informēja LMT pārstāvji.
Plānotā sadarbība ietver tādas tēmas kā kiberdrošība un kritiskā infrastruktūra, mūsdienu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) risinājumi tautsaimniecībai un sabiedrībai kopumā, lielo datu analīze uzņēmējdarbībā, lietu internets un to pielietojums, kā arī virtuālās un papildinātās realitātes iespējas tautsaimniecībā.
LMT prezidents Juris Binde norāda, ka nākotnes panākumu atslēga viennozīmīgi ir uzņēmējdarbības un zinātnes partnerība.
“Apvienojot industrijas pieredzi un augstskolu infrastruktūru, kā arī pētniecības potenciālu, kopā varam pilnveidot tehnoloģiju risinājumus un integrēt tos dažādās praktiskās dzīves jomās, padarot ikdienas procesus efektīvākus,”
atzīst Binde.
Viņš akcentē, ka LMT līdzšinējā veiksmīgā sadarbība ar Latvijas Universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti rāda, ka tas vienmēr nes augļus, jo pusēm kopā ir iespējams īstenot projektus, ko atsevišķi realizēt būtu sarežģīti.
Parakstot memorandu, LMT sadarbības ietvaros nodrošinās pētniecisko rezultātu testēšanu un validāciju biznesa vidē, darbinieku savstarpējo pieredzes apmaiņu pētniecisko un akadēmisko aktivitāšu īstenošanai, atbalstu industrijas pieredzes pārnesei studiju un pētniecības procesa attīstībā, infrastruktūras un datu izmantošanu kopīgām pētnieciskām aktivitātēm, sadarbību starptautisko pētniecības projektu īstenošanai un konsultēšanu par lielo datu strukturēšanu un izmantošanu pētniecībā.
Savukārt Vidzemes Augstskola plāno precīzāk apzināt industrijas vajadzības un mērķtiecīgi īstenot starptautiskus pētniecības projektus un atbilstošas akadēmiskās aktivitātes, izmantojot laboratorijas un infrastruktūru un piesaistot starptautisku pētniecisko un akadēmisko personālu.
“Augstskolām sadarbība ar vadošajiem industrijas uzņēmumiem ir gan vērtīgs ieguldījums, sniedzot savu pienesumu inovāciju attīstībā, gan ieguvums, jo šāda pieredzes apmaiņa ļauj pielāgot studiju saturu reālajām nozaru vajadzībām,”
norāda Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.
LETA jau ziņoja, ka LMT pagājušajā gadā strādāja ar 186,099 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 9,3% un bija 30,566 miljoni eiro.
LMT reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 817 000 eiro. LMT lielākā īpašniece ir Zviedrijas telekomunikāciju kompānija “Telia Company”, kam tieši un netieši pieder apmēram 60% daļu, bet 40% kontrolē Latvijas valsts.
LMT kapitālā 49% pieder “Telia Company” un tās meitasfirmai “Sonera Holding”, pa 23% akciju pieder SIA “Tet” un Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, bet 5% – SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor””. “Telia Company” pieder 49% “Tet” kapitāldaļu, bet Latvijas valstij “Possessor” personā – 51%.