Lasīšanas laiks: 2 min
Aptuveni pirms nedēļas šovasar atklātajā Ģīmes takā Valmierā tika sabojātas ūdens iemītnieku mulāžas, kuru autore ir Sarmīte Inberga. Pašlaik gan bojātās, gan arī nebojātās mulāžas ir demontētas.
Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, Ģīmes takā vandāļi uzdarbojušies kopš tās atklāšanas, tādēļ pašvaldības darbiniekiem jau ir nācies novērst dažādus postījumus.
“Ģīmes dabas takas pirmās aktīvās tūrisma sezonas noslēgumā tiek izvērtēti pielietotie risinājumi un to atbilstība gan āra vides apstākļiem, gan vandālisma līmenim. Lai nodrošinātu Ģīmes dabas takas labiekārtojumu aizsardzību pret vandāļu postījumiem, turpinās darbs pie videonovērošanas sistēmas papildināšanas, jo dabas takā ir uzstādītas vairākas videonovērošanas kameras. Lai uzraudzītu jaunās Ģīmes dabas takas ekspluatāciju un tajā eksponētās ūdensdzīvnieku un zivju mulāžas, taku regulāri apseko gan Valmieras pilsētas pašvaldības speciālisti, gan Valmieras pilsētas pašvaldības policijas patruļdienests,” pastāstīja L.Bieziņa.
Pašvaldības pārstāve skaidroja, ka dažas mulāžas sākotnēji guvušas bojājumus klimatisko apstākļu ietekmē, taču vandāļi izmantojuši šo apstākli, lai tās pilnībā salauztu.
“Aprobācijas laikā tāpat ticis konstatēts, ka līdz jaunajai tūrisma sezonai uzlabojams ir arī mulāžu uzstādīšanas tehnoloģiskais risinājums. Tādēļ piektdien, 19. oktobrī, mulāžas demontētas tehnisku uzlabojumu veikšanai un vandālisma seku likvidēšanai. Ģīmes dabas takā tās atkal tiks eksponētas jaunās tūrisma sezonas sākumā, pavasarī. Āra apstākļos eksponētās telpiskās zivju un ūdensdzīvnieku mulāžas Latvijā ir jaunums. Arī mulāžu izstrādātajai tas ir pirmais šāda mēroga āra vides darbs, kam nepieciešama uzstādīto eksponātu aprobācija noturībai āra vides apstākļos,” piebilda L.Bieziņa.
Jau ziņots, ka šovasar pie Ģīmes dzirnavu dīķa Valmierā tika atklāta ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu veidotā Ģīmes dabas taka. Takas koncepcijas, satura, dizaina un maketu autori ir hidrobiologi Loreta Urtāne un Andris Urtāns.
Kārtējie idioti atkal demolē.Diemžēl tādi kopļi netrūkst.