Valmieras Ziņas

“Lauku ceļotājs”: pieprasījums pēc lauku tūrisma pakalpojumiem šovasar audzis par 10%-15%

Lasīšanas laiks: 2 min

Pieprasījums pēc lauku tūrisma pakalpojumiem šovasar audzis par aptuveni 10% līdz 15%, salīdzinot ar pagājušā gada vasaru, aģentūrai BNS pastāstīja biedrības “Lauku ceļotājs” ceļojumu konsultante Anna Palelione.

Pēc viņas teiktā vispieprasītākās ir naktsmītnes jūras tuvumā vai pie citām ūdenstilpēm, tāpat arī brīvdienu mājas, kur ir vairākas guļamistabas un virtuve, kur cilvēki var neatkarīgi saimniekot no mājas īpašnieka.

Pēc Paleliones teiktā, daļa tūristu ir velotūristi, kuri savas brīvdienas grib pavadīt aktīvi. “Velotūristi parasti ir no Nīderlandes un Vācijas. Viņi parasti izvēlas 10-15 dienu garas tūres. Sāk ceļu Rīgā, cauri Igaunijas salām un tad dodas uz Tallinu,” stāstīja Palelione, piebilstot, ka tostarp laivotāji parasti izvēlas vienas līdz divu dienu izbraucienus.

Tostarp Palelione pastāstīja, ka vislielākies pieprasījums šovasar novērots pēc brīvdienu mājām Kurzemē. Palelione to skaidroja ar to, ka Kurzemē ir garāka jūras piekraste nekā Vidzemē, kā arī šajā reģionā ir vairāk tūristu māju.

Vienlaikus viņa atzina, ka būtiski palielinājies arī pieprasījums pēc viesu namiem Latgales pusē. “Varbūt tāpēc, ka iepriekš cilvēki nav braukuši, mārketinga aktivitātes vairāk – Latgale ir vairāk sevi reklamējusi. Jūtami lielāks ir pieprasījums, un arī saimniekiem iet labāk nekā citus gadus,” skaidroja “Lauku ceļotājs” pārstāve.

Tāpat viņa pastāstīja, ka sarunās ar saimniekiem atklājies, ka, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, būtiski pieaudzis kāzu skaits viesu namos.

Runājot par Krievijas tūristiem, Palelione atzina, ka to skaits ir būtiski mazāks. “Pieprasījums no Krievijas tūristiem ir mazāks, salīdzinājumā ar citim gadiem, jo citus gadus ir bijis tā, ka tūristi no Krievijas Latvijā īrē brīvdienu mājas uz tādu ilgāku laiku. Sākot no divām nedēļām līdz pat mēnesim – viņi brauc ar ģimenēm, ar bērniem, ar vecāmātēm, vectēviem – bet šogad tiešām tas pieprasījums ir ļoti minimāls,” sacīja Palelione, piebilstot, ka šo kritumu savukārt kompensējuši tūristo no Vācijas. Nīderlandes un Lielbritānijas.

Savukārt rudens sezona lauku tūrismā šogad esot klusa. “Klusāks periods ir tieši septembra sākums. Sāk jau nedaudz meklēt mājas uz Jauno gadu, bet uz nākošo vasaru rezervācijas vēl nav. Parasti tās ir oktobrī vai arī mājas uz nākošo vasaru meklē pēc Jaunā gada,” piebilda Palelione.

“Lauku ceļotājs” ir profesionāla lauku tūrisma asociācija, kas dibināta 1993.gadā. Pašlaik asociācija apvieno vairāk nekā 300 lauku tūrisma uzņēmējus un citas lauku  tūrismā ieinteresētās personas.

Aktuālais jautājums

Vai 2025. gads Jums būs veiksmīgāks par 2024. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

“Rūjienas saldējums” komanda aicina pievienoties ražošanas iekārtu operatoru! Darba pienākumi: Pamatdarbs pie ražošanas iekārtām, līnijām - produkta palaišana, uzraudzība, līniju regulācija un citi pienākumi; Uzraudzīt ražošanas iekārtu darbību; Veikt ražošanas iekārtu un līniju plānveida un neplānotos remontdarbus un citus darba pienākumus. No Tevis sagaidām: Pieredze, iemaņas un zināšanas darbā ar tehniskām iekārtām; Precizitāti, spēju pieņemt lēmumus, uzņemties atbildību; Iniciatīvu un labas komunikācijas prasmes; Spēju organizēt un plānot savu darbu; Spēju strādāt fizisku darbu, intensīvos darba apstākļos; Vēlmi mācīties, apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 1500 EUR pirms nodokļu nomaksas; Maiņu darbu – dienas un nakts maiņas; Sociālās garantijas; Veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātajiem mēnešiem; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju un saldējumu; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv  Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: PIENA PRODUKTU RAŽOŠANAS IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-05-05 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Mūsu partneri