Valmieras Ziņas

“Latvijas Piens” plāno palielināt eksporta īpatsvaru līdz 50%

Lasīšanas laiks: 2 min

Piena ražotāju kooperatīvu izveidotais piena pārstrādes uzņēmums “Latvijas Piens” plāno palielināt eksporta īpatsvaru līdz 50%, aģentūrai BNS pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Pēc viņas teiktā, siera sadaļā uzņēmuma eksports patlaban veido 30% no saražotās produkcijas īpatsvara un nākotnē eksporta īpatsvaru plānots palielināt līdz 50%. “Tas [eksporta īpatsvara palielināšana] ir mūsu stratēģiskais mērķis. (..) Tas ir grūti, jo tas ir atkarīgs no ļoti daudziem aspektiem un arī no veiksmes un ieguldītā darba,” sacīja Skudra, piebilstot, ka pagaidām ir grūti pateikt, cik ilgā laikā uzņēmumam izdosies sasniegt nosprausto mērķi.

Pēc viņas teiktā, līdz ar Skandināvijas tirgus apguvi uzņēmuma eksporta apmēri šogad ir krietni pieauguši salīdzinājumā ar gada sākumu. “Ja mūs mērķis gada sākumā bija mēnesī eksportā notirgot 20 tonnas siera, tad oktobrī vien uz Zviedriju pārdevām 150 tonnas,” norādīja Skudra.

Viņa arī atzīmēja, ka Skandināvijā un Eiropā uzņēmums nākamgad cer realizēt arī noliktavā uzkrātos sieru. “Šobrīd mēs esam pielikuši patiešām pilnas mūsu noliktavas [ar produkciju], cik vien var, pat, patiesību sakot, nedaudz vairāk nekā ietilpība to ļauj to darīt. (..) Tas, ko mēs dzirdām, ka visā Eiropā šīs noliktavas ir pārpildītas, līdz ar to mēs bažīgi skatāmies uz to, kā būs nākotnē, bet katrā ziņā mēs nekādā veidā nemetam plinti krūmos un ceram, ka mūsu produkts būs konkurētspējīgs arī Eiropā nākamajā gadā,” sacīja Skudra.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “Latvijas Piens” šogad oktobrī sāka realizēt sieru Skandināvijas tirgū, aģentūrai BNS pavēstīja kompānijas pārstāvji.

Kompānijā informēja, ka sākotnēji zīmola “Trikāta” siers būs pieejams patērētājiem Zviedrijā tirdzniecības tīklu “Hypermatt” un “Netto” veikalos, bet tuvāko divu mēnešu laikā plānots sākt sadarbību arī ar tirdzniecības tīkliem “Axfood” un “Coop” un tādējādi uzņēmuma ražotais siers būs nopērkams arī Norvēģijā.

2013.gadā strādāja ar 37 miljonu eiro apgrozījumu un guva 455,8 tūkstošu eiro peļņu. Uzņēmums ražo gan sieru, gan industriālos produktus – vājpiena koncentrātu un krējumu, kas galvenokārt ir paredzēti eksporta tirgum.

“Latvijas Piens” ir trim kooperatīviem – “Trikāta KS”, “Dzēse” un “Latraps” – piederošs uzņēmums. Izveidotā siera ražotne darbojas kopš 2012.gada decembra.

Aktuālais jautājums

Vai 2025. gads Jums būs veiksmīgāks par 2024. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” (turpmāk – Vinda) aicina darbā direktora vietnieku administratīvi saimnieciskajā darbā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • vadīt Vinda saimniecisko darbu; • plānot, vadīt un kontrolēt tehnisko darbinieku darbu, nodrošinot saimniecisko darbu izpildi; • piedalīties Vindas budžeta plānošanā, izpildes kontrolē un iepirkuma procedūras izstrādē un organizēšanā; • iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; • sekot darba aizsardzības un ugunsdrošības noteikumu ievērošanai Vindā; • nodrošināt Vindas inženiertīklu (elektrotīkla, signalizācijas, ūdensvada un kanalizācijas, apkures sistēmas) savlaicīgu tehnisko apkopi un profilaktisko apkalpošanu, uzturēšanu kārtībā un piedalīties šajā darbā; • organizēt, vadīt un piedalīties Vindas telpu remontdarbos; • veikt Vindas materiālo vērtību uzskaiti, kontroli, piedalīties inventarizācijas komisijas darbā; un Tev ir: • vēlama augstākā izglītība; • vēlama izglītības iestādes saimniecisko darbu pārzināšana un izmaksu sastādīšanas prasme remontdarbiem; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • B kategorijas vadītāja apliecība; • kompetences: prasme plānot un organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība; prasme strādāt individuāli un komandā; • labas prasmes darbam ar datoru un citu biroja tehniku; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 999 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1052 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Iesniedzamos dokumentus ar norādi “Pieteikums Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” vakancei - direktora vietniece/-ks administratīvi saimnieciskajā darbā” līdz 2025.gada 24.martam nosūtot uz e-pastu vinda@valmiera.edu.lv. Papildu informācija: Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” direktors Edijs Pētersons, tālr.nr. 67873444. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-03-24 Kontaktpersona: vinda@valmiera.edu.lv 67873444

Mūsu partneri