Lasīšanas laiks: 2 min
Piena ražotāju kooperatīvu izveidotais piena pārstrādes uzņēmums “Latvijas Piens” pagājušajā gadā eksportējis apmēram 50% saražotā siera, aģentūrai BNS pastāstīja “Latvijas Piena” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.
Viņa sacīja, ka 2015.gadā “Latvijas Pienā” ne dienu nav bijusi dīkstāve – uzņēmums turpināja pārstrādāt Latvijā saražoto pienu, kā arī kompānija ieguva starptautisku sertifikātu, kas uzņēmumam paver eksporta iespējas uz Rietumu un Austrumu tirgiem.
Skudra minēja, ka tostarp “Latvijas Piens” ir reģistrējis un patentējis zīmolu “Trikata” Ķīnas tirgum, sagatavojis šim tirgum pielāgotu produktu portfeli, kā arī uzņēmums ir iekļauts Ķīnas importētāju sarakstā. Tādējādi “Latvijas Piens” pērn ir sasniedzis eksporta apmēru ap 50% no saražotā siera.
Pēc Skudras teiktā, eksporta tirgos zīmola “Trikata” ietvaros patērētājiem ir pieejami puscietie Šveices tipa sieri rituļos, 60 dienu nogatavinātie Holandes un Krievijas sieri, kā arī svaigā siera “Sniega bumbas”.
Skudra arī piebilda, ka pērn eksporta zīmola attīstībā, piemērojot to Latvijas tirgum, “Latvijas Piens” ir investējis 30 tūkstošus eiro, ieviešot kvalitatīvāku iepakojumu un izstrādājot zīmolam atbilstošu dizainu.
Tāpat viņa pastāstīja, ka, risinot problemātisko situāciju ar piena piegādēm no Latvijas lauksaimniekiem, viens no “Latvijas Piena” kapitāldaļu īpašniekiem – graudu kooperatīvs “Latraps” – ir kļuvis par garantu piena piegādātājiem, reizē paplašinot arī “Latraps” darbības spektru. “”Latraps” uzņēmās iniciatīvu un kļuva par garantu Latvijas piena piegādātājiem, reizē paplašinot arī “Latraps” darbības spektru – piena iepirkums un piegāde,” sacīja Skudra.
Aģentūra BNS jau pērn vēstīja, ka viens no uzņēmuma īpašniekiem – kooperatīvs “Trikāta KS”, kas ar Valmieras rajona tiesa 2015.gada 6.augusta lēmumu pasludināts par maksātnespējīgu, plāno pārdot tam piederošās 53,66% “Latvijas Piena” kapitāldaļas, jo uzņēmums par iepirkto pienu kooperatīvam ir parādā vairāk nekā trīs miljonus eiro. Par kapitāldaļu iegādi interesi esot izrādījuši vairāki potenciāli pircēji no ārvalstīm un Latvijas, tostarp kooperatīvs “Latraps”.
“Latvijas Piens” ir četriem kooperatīviem – “Trikāta KS” (53,664%), “Dzēse” (20,839%), “Latraps” (19,622%) un “VAKS” (5,875%) – piederošs uzņēmums, liecina datubāzes “Lursoft” informācija.