Lasīšanas laiks: 2 min
Latvijas Nacionālā sporta padome ceturtdien, 2.jūlijā, izskatīja un atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotos priekšlikumus augstas klases sportistu sagatavošanas centru izveidei, kas paredz īstenot pilotprojektus trīs pašvaldībās, informē Laura Zaharova, Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas vecākā konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos.
Plānots, ka pilotprojekti noritēs no 2015.gada 1.septembra līdz 2017.gada 31.augustam Ventspils pilsētas pašvaldībā, Valmieras pilsētas pašvaldībā un Limbažu novada pašvaldībā, sagatavojot kopumā 36 sportistus piecos sporta veidos – svarcelšanā, vieglatlētikā (šķēpmešanā), šorttrekā, BMX riteņbraukšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā. Tuvākā mēneša laikā ar sporta nozares sociālajiem partneriem vēlreiz notiks diskusija, lai pieņemtu galīgo lēmumu par pilotprojekta ietvaros atbalstāmajiem sporta veidiem.
Sportistu sagatavošanas centru izveides mērķis ir sagatavot starptautiski konkurētspējīgus augstas klases sportistus olimpiskajos sporta veidos, lai nodrošinātu izcilus sasniegumus sportā ilgtermiņā.
Pilotprojektu īstenošanai divu gadu garumā valsts budžetā paredzēti 225 000 eiro, tomēr, sadarbībā ar sporta nozares sociālajiem partneriem izvērtējot 2016. un 2017.gada sporta budžeta prioritātes, esošo līdzekļu ietvaros tiks meklēta iespēja pilotprojektu īstenošanai paredzēto finansējumu palielināt. Ministrijas sagatavotais konceptuālais ziņojums “Augstas klases sportistu sagatavošanas centru sistēmas izveide” izskatīšanai Ministru kabinetā jāiesniedz līdz 2015.gada 18.augustam.
Sporta padome arī vērtēja sporta federāciju pieteikumus par vairāku nacionālas nozīmes starptautisku sporta sacensību organizēšanu Latvijā 2016. un 2017.gadā. Sporta padome atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrija priekšlikumu pilnveidot starptautisku sporta pasākumu organizēšanas kārtību un valsts līdzfinansējuma piešķiršanas kritērijus. Plānots noteikt, ka turpmāk no valsts budžeta līdzekļiem varēs segt ne vairāk kā 25 procentus no kopējām ar sporta sacensību organizēšanu saistītām izmaksām. Tāpat turpmāk gadījumā, ja pieprasītais valsts līdzfinansējums sporta sacensību organizēšanas nodrošināšanai pārsniegs 50 000 eiro, pieteikums sporta sacensību organizēšanas saskaņošanai sporta federācijai būs jāiesniedz ne vēlāk kā divus gadus pirms kalendārā gada, kurā plānota sporta sacensību norise.