Lasīšanas laiks: 3 min
Jau otro gadu pēc kārtas žurnāls “Veselība” rīko “Labsajūtas nometni” Valmierā, pulcējot sievietes no visas Latvijas. Līdz ar pārējām dalībniecēm nometnes gaisotni izbauda arī žurnāla “Veselība” galvenā redaktore Solvita Velde, kuru aicinājām uz nelielu sarunu.
Kādēļ izvēlējāties Valmieru par nometnes norises vietu?
Ideja par šo nometni radās Valmierā un tieši Sporta rehabilitācijas centrā, kad pirmo reizi žurnāla “Veselība” komanda šeit viesojās un tikās ar saviem lasītājiem. Jau toreiz mums līdzi bija iedvesmojošās lektores – uztura speciāliste Inga Pūce un psihoterapeite Aina Poiša, kas otro gadu vada nodarbības arī “Labsajūtas nometnē”.
Es pati esmu vidzemniece, nāku no Valkas. Arī Valmiera man ir īpaša. Pret jūsu pilsētu man vienmēr bijušas ļoti siltas jūtas. Bieži braucu uz Valmieras teātri. Oļģerta Krodera izrādes bija, kā man radītas. Dzīve ap šo pilsētu vienmēr ir grozījusies, tādēļ ir likumsakarīgi, ka ideja šeit radās un mēs to realizējām.
Kāds ir nometnes uzdevums?
Nezinu, kā ir vīriešiem, bet sievietes domā par savu figūru visu laiku. Pat tās sievietes, kas ir slaidas un labi izskatās, vēlas zaudēt kādu kilogramu. Ļoti daudzas sievietes ir sevi nomocījušas ar dažādām diētām.
Nometnes lektoru un treneru uzdevums ir parādīt dalībniecēm, kā notievēt, ēdot garšīgi. Nevajag sevi mocīt ar diētām un nodzīt ar pārmērīgu sportošanu.
Visam ir jābūt normas robežās. Maltītes var būt vienlaikus gan veselīgas, gan garšīgas. Protams, nepieciešams arī veselīgi domāt un mīlēt sevi. Apvienojot visus šos faktorus, kilogrami paši “izkūst”.
Kāpēc nometne domāta tikai sievietēm?
Vīrieši bieži mums izdod šo jautājumu, bet paši nav tie aktīvākie nometņu un citu projektu dalībnieki. Piemēram, nesen žurnāls “Veselība” īstenoja projektu “Ieskrienies vasarai”, kurā aicinājām piedalīties abu dzimumu pārstāvjus. Vienai sievietei un vīrietim bija iespēja atbrīvoties no liekajiem kilogramiem sporta kluba “Centrs” treneru pavadībā. Mums bija ļoti daudz pretendentes, kas vēlējās piedalīties projektā, taču vīriešus atrast bija diezgan grūti.
Otras iemesls, kādēļ nometnē aicinām piedalīties tikai sievietes, ir tās īpašās attiecības, ko piedzīvojam, esot kopā. Vakarā sarunās, ko vada Aina Poiša, sievietēm ir iespēja atklāt savas jūtas, stāstot par piedzīvoto. Mēs varam justies brīvas, cita citu uzklausot, saprotot un atbalstot.
Šeit mēs mācāmies sevi mīlēt un risinām gadiem krātās problēmas, lai, dodoties projām no nometnes, spētu mainīt savu dzīvi.
Vai sekojat nometnes dalībnieču gaitām? Kā viņām veicas ikdienā ievērot nometnē iegūtas zināšanas?
Mēs uzturam kontaktus ar iepriekšējās nometnes dalībniecēm. Varu droši apgalvot, ka neviena no pagājušā gada nometnes dalībniecēm neaizbrauca, nepiedzīvojusi pārmaiņas. Par pagājušā gada nometnes uzvarētāju Anitru Eglīti, kas zaudēja visvairāk kilogramus, rakstījām žurnāla janvāra numurā. Viņa intervijā atzina, ka nometne bijusi milzīgs atspēriena punkts, kas izmainījis visu dzīvi. Līdzīgus stāstus esmu dzirdējusi arī no citām dalībniecēm.
Vai žurnāls “Veselība” raksta arī par vīriešiem svarīgiem jautājumiem?
Mēs galvenokārt uzrunājam sievietes, kas ir mūsu lielākā auditorijas daļa, taču rakstām arī par vīriešu un bērnu veselību, apzinoties to, ka sievietes misija ir rūpēties par visas ģimenes labsajūtu. Sievietes, izlasot svarīgu informāciju par vīriešu veselību, noteikti gādās, lai viņu mīļotais vīrietis to uzzina un mudinās viņu rīkoties.