Lasīšanas laiks: 2 min
Latvijā pirktākie dārzeņi joprojām ir tomāti un gurķi, taču liels ir arī burkānu patēriņš, intervijā aģentūrai BNS sacīja kooperatīva “Baltijas dārzeņi” valdes priekšsēdētājs Kaspars Brunovskis.
“Pērn mēs izaudzējām 10 tūkstošus tonnu burkānu. Burkānu patēriņš ir ļoti liels. Tāpat labi patērē Latvijā audzētos kartupeļus, kāpostus. Turklāt kāpostus patērē ne tikai svaigā veidā, bet arī skābētus,” sacīja Brunovskis.
“Baltijas dārzeņu” vadītājs piebilda, ka kooperatīvs turpina strādāt ar piegādātājiem, dažādojot piedāvājuma klāstu. “Kopumā mēs pārstāvam apmēram 50 ražotāju, kuri ir gan kooperatīva biedri, gan sadarbības partneri. Mēs ar katru izrunājam, ko ir vērts audzēt,” sacīja Brunovskis. Piemēram, mazākam dārzeņu piegādātājam nav vērts audzēt burkānus, jo ražotājs nespēs konkurēt ar lielāku audzētāju, taču mazākie audzētāji ļoti labi var konkurēt, audzējot zaļumus, kāļus, rutkus, rāceņus, puravus, pētersīļus un citas kultūras, kur ir nepieciešams roku darbs un tiek tirgoti mazāki apmēri.
Brunovskis piebilda, ka arī “Baltijas dārzeņi” gadu gaitā ir optimizējuši piedāvātās produkcijas klāstu. “Mūsu saimniecībā 90.gadu beigās, kad vēl nebija kooperatīva, tika audzētas vairāk nekā 50 kultūras. Tagad mēs siltumnīcās audzējam tomātus, gurķus un lociņus, kā arī burkānus un kartupeļus atklātā laukā. Ir palikušās piecas kultūras. Tās pārējās 45 kultūras no Latvijas tirgus nav pazudušas – tās audzē citi,” viņš teica. “Baltijas dārzeņu” vadītājs arī pastāstīja, ka pērn kopumā kooperatīvs izaudzēja 50 tūkstošus tonnu produkcijas.
“Baltijas dārzeņi” ir kooperatīvā sabiedrība, kas nodarbojas ar Latvijā audzētu dārzeņu audzēšanu, pārstrādi un tirdzniecību un ir dibināta 2005.gadā. 2014.gadā “Baltijas dārzeņi” strādāja ar 18,87 miljonu eiro apgrozījumu un 31,1 tūkstoša eiro zaudējumiem. Savukārt kooperatīva 2015.gada finanšu rezultāti vēl nav publiskoti.