Lasīšanas laiks: 3 min
“Politika ir saturs, taktika un performance. Man patīk visas trīs sastāvdaļas – ko es gribu no konkrētas likumdošanas un kā es panākšu, ka citi man piekrīt,” oktobra beigās, Briselē tiekoties ar konkursa “Eiropa manā dzīvē” uzvarētājiem, sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.
Tikšanās laikā K.Kariņš iepazīstināja ar savu darbu Eiropas Parlamentā, kā šeit norit likumu pieņemšana un to, kā Eiropas Savienības mazās dalībvalstis var gūt atbalstu lielo dalībvalstu vidū.
“Latvija ir skaitliski pārstāvētāka valsts nekā, piemēram, Vācija. Jo mazāka valsts, jo lielāka pārstāvniecība uz katru iedzīvotāju. Mums katrs deputāts pārstāv apmēram 250 tūkstošus vēlētāju Latvijā, bet vācietis – gandrīz miljonu. Jūs esat skaitliski labāk pārstāvēti nekā lielvalstu iedzīvotāji,” sacīja K.Kariņš, piebilstot, ka Eiropas Parlamentā jāprot izteikties aptuveni minūtē, jo katra likuma debatēm plenārsēdē ir atvēlēts noteikts laika limits. Līdz ar to jāspēj koncentrēti īsā laikā pārējiem deputātiem izklāstīt svarīgāko.
Eiropas Parlamentā mazās dalībvalstis var kaut ko panākt ar neatlaidību, atzīmēja deputāts. Nepietiek ar to, ka komitejā deputāts vienreiz pasaka ko gudru un domā, ka visi uzreiz uzklausīs. Tas ir tikai sākums. “Man ir jāatrod tie atslēgas cilvēki, ar kuriem ir jārunā un jāsarunā, lai konkrētais likums vai ideja saņem vairākuma atbalstu,” norādīja K.Kariņš.
Viņš piebilda arī to, ka vēlētājam vienam pašam nav jēga cīnīties par pārmaiņām likumos un sabiedrībā: “Ja vēlies, lai likumos kaut kas mainītos, ir jāorganizējas interešu grupās, koncentrēti un neatlaidīgi jāsniedz savas idejas deputātiem. Jo vairāk cilvēku Tu pārstāvi, jo lielāka iespēja, ka deputāts Tevi uzklausīs. Ja esi viens pats, Tava sūdzība vai priekšlikums netiks pamanīts,” skaidroja K.Kariņš.
Sandra Gredzena, viena no konkursa “Eiropa manā dzīvē” uzvarētājām, portālam “Valmieras Ziņas” atzina, ka kārtējo reizi pārliecinājusies, ka “K.Kariņš tur [Eiropas Parlamentā] nesēž ķeksīša pēc, bet dara savu darbu ar pārliecību un degsmi. Viņš pats atzina, ka patīk savs darbs, un to var redzēt – viņa acīs deg uguntiņas, viņš ir inteliģents un harizmātisks cilvēks. Kas vēl svarīgi – lai arī K.Kariņš un viņa komanda ieņem augstus amatus, viņi ir ļoti vienkārši cilvēki, kas māk ieinteresēti uzklausīt, sarunāties ar jebkuras profesijas un vecuma cilvēkiem.”
Savukārt Pauls Ēriks Skujiņš atzīmēja, ka bija interesanti uzzināt par deputāta ikdienu, apskatīt Eiropas Parlamenta telpas, kuras iepriekš redzētas tikai televīzijā. Paticis K.Kariņa kabinets un skats uz Briseli no 14.stāva.
Konkursa uzvarētājiem bija iespēja apmeklēt arī Briseles populārākos tūrisma objektus. Pauls Briselē apmeklēja Mūzikas muzeju: “Tas man ļoti patika, jo bija interesants, moderns. Tur bija dažādi, neredzēti mūzikas instrumenti, kurus varēja dzirdēt arī ierakstos. Izbrīnīja tas, ka Briseles pilsētas simbols “Čurājošais puisēns” bija maza izmēra un apģērbts”.
Savukārt Sandra izvēlējās doties uz Atomium un Mini Eiropu: “Iespaidīgi! Vai nav lieliski dažās stundās izstaigāt visu Eiropu? Starp dižajām Eiropas celtnēm mūsu Brīvības piemineklis gan ir pavisam maziņš, tomēr dzirdēt Latvijas Valsts himnu un redzēt Latvijas karogu Briselē ir diezgan labas sajūtas. Tā kā iepriekš Brisele man asociējās tikai ar Eiroparlamentu un politiķiem, šis brauciens mainīja manu domāšanu. Izrādās, Briselē ir tik daudz ko redzēt! Cerams, ka citreiz būs iespēja apskatīt arī Briseles Kara muzeju, ziedu paklāju, Mūzikas muzeju un citas ievērojamas vietas. Kā daudzi, biju vīlusies par “Čurājošo puisēnu” – viņš ir tik maziņš! Biju pārsteigta, ka dzelzs atoma skulptūra tapusi jau 1958.gadā. Sajūsminājos par arhitektu meistardarbiem 360° leņķī Briseles Lielajā laukumā (Grote Markt). Dīvaini, ka pilsētā nav tradicionālās upes”.
Jau ziņojām, ka septembra sākumā sadarbībā ar Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu notika fotokonkurss “Eiropa manā dzīvē”, kurā divi uzvarētāji laimēja iespēju viesoties Briselē pie deputāta, kā arī izbaudīt pilsētas tūrisma piedāvājumu.