Lasīšanas laiks: 2 min
Vidzemes slimnīca bija viena no daudzajām reģionālajām slimnīcām, kura turpināja pārrunas ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) un Veselības ministriju par piedāvātā līguma par ambulatoro pakalpojumu apjoma samazināšanas iemesliem, informē Benita Brila, Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste.
“Mums sākotnēji piedāvāja parakstīt sociāli bezatbildīgu līgumu, jo par 30 tūkstošiem tika plānots samazināt valsts apmaksāto pakapojumu apjomu. Tas nākotnē nozīmētu, ka rindas uz daudziem izmeklējumiem un pakalpojumiem pagarinātos vēl par vienu vai diviem mēnešiem atkarībā no pakalpojuma veida. Bet jau martā pieraksts uz vairākiem izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām Vidzemes slimnīcā bija slēgts līdz jūnijam! Ko slimam cilvēkam nozīmē vēl papildu viens vai divi mēneši gaidīšanas režīmā, varam tikai minēt,”
komentē Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs
Tagad Vidzemes slimnīca ir parakstījusi līgumu ar NVD par sekundāro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu un apmaksu 2016. gadā. Kāds tas ir un ko tā nosacījumi nozīmē pacientam?
Kā informēja Vidzemes slimnīcas Ekonomiskās analīzes un statistikas nodaļas p.i. Inga Mellupe-Bērziņa,
NVD piedāvātais līgums ar grozījumiem paredz, ka kvotētos jeb valsts apmaksātus pakalpojumus šajā gadā Vidzemes slimnīca kopumā sniegs iepriekšējā gada līmenī. Ir izdevies nedaudz palielināt valsts apmaksāto pakalpojuma apjomu diagnostiskajiem izmeklējumiem, kas arvien biežāk kļūst nepieciešami neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā, kur pēc palīdzības akūtās stadijās un ar dažādām traumām vēršas visa Vidzemes reģiona iedzīvotāji.
Lai mazinātu rindas un saglabātu pakalpojuma pieejamības līmeni, Vidzemes slimnīca piedāvā izmantot arī maksas pakalpojumus, jo valsts apmaksāto pakalpojumu apjoms diemžēl nav pilnībā pietiekams, lai apmierinātu iedzīvotāju pieprasījumu.
Vidzemes slimnīca turpina attīstīt jaunus ambulatoros pakalpojumus. Jau pieejama Holtera monitorēšana, drīzumā tiks piedāvāta manuālā terapija un fizikālās terapijas metode – triecienviļņu terapija. Ir pārskatīts arī laboratorijas pakalpojumu klāsts un samazināta maksa par laboratorijas analīzēm.