Lasīšanas laiks: 2 min
Latvijas glābēji (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests) jau vairākus gadus apkopojot statistiku, norādījuši, ka pie nelaimes gadījumiem ūdenī lielākoties vainojama cilvēku pārgalvība un peldēšanās alkohola reibumā.
Lai peldēšanās nekļūtu par traģēdiju, ir jāievēro pāris noteikumi. Īpaši šiem noteikumiem uzmanība jāpievērš dodoties peldēties ārvalstīs vai sev nezināmās pludmalēs!
- Ūdenī (īpaši dziļā) ieteicams doties tikai tad, kad vairs nav jūtams nogurums no darba, ceļojuma, pārbraucieniem, pārlidojuma utt.
- Nekad nevajadzētu doties peldēties vienatnē! Vienmēr vajadzētu to darīt vismaz vienas vai vairāku cilvēku pavadībā.
- Ieteicams peldēties tikai tādās pludmalēs, kur pieejami glābēji.
- Nonākot peldvietā, būtu noderīgi noskaidrot informāciju par bīstamām straumēm vai citām briesmām, piemēram, atvariem, lai izvērtētu peldvietas drošību.
- Nekad nedrīkst doties peldēties tūlīt pēc ēšanas vai atrodoties alkohola vai citu apreibinošo vielu iespaidā.
- Pirms peldēšanās vienmēr nepieciešams izvērtēt savus spēkus, lai neiepeldētu pārāk tālu. Peldēt vajag tik dziļi, lai, nolaižot kājas, būtu sasniedzama zeme, tādējādi sevi pasargājot no briesmām pēkšņu krampju vai sāpju gadījumos.
- Nevajadzētu ļaut bērniem spēlēties ūdenī bez uzraudzības. Gumijas mantas un rotaļlietas, kā arī piepūšamie matrači ir bīstami un nenodrošina pietiekamu aizsardzību pret noslīkšanu.
- Vecāka gadagājuma cilvēkiem ūdenī vajadzētu doties tikai tad, ja jūtas veseli un pietiekami spēcīgi.
- Redzot nelaimes gadījumu ūdenī vai slīkstošu cilvēku, kas sauc pēc palīdzības, nekavējoties jāsauc glābēji! Pats doties glābt citu cilvēku drīkst tikai tad, ja glābējs ir fiziski spēcīgs un pašpārliecināts par savām spējām. Ja šaubies, tad ūdenī nedodies! Ja nav pārliecības par saviem spēkiem, ieteicams vispirms meklēt glābšanas riņķi, kādu virvi vai peldierīci!
- Jāatceras, ka sarkanais karogs nozīmē peldēšanās aizliegumu.