Lasīšanas laiks: 2 min
Trešdien, 18.oktobrī, Karjeras dienu ietvaros Vidzemes Augstskolas telpās Tērbatas ielā 10 notika „Jauniešu iedvesmas forums”. Tas sākās netradicionāli – ar Valmieras tehnikuma garšīgajām pankūkām un karstu tēju augstskolas iekšpagalmā, tā teikt, lai jauniešiem nekurkst vēders, divas stundas klausoties vērtīgus ieteikumus un lektoru pieredzi. Jāteic, ka labas atziņas varēja arī izlasīt, jo katrs foruma dalībnieks saņēma mazu piemiņas balvu ar Valmieras Attīstības aģentūras simboliku, konfekti un kādu gudru atziņu no P.Koelju, Z.Mauriņas, Roterdamas Erasma un citu pasaules viedo krājumiem, piemēram, „Iespējams, ka cilvēka dzīvē nav nekā grūtāka par izvēli” vai „ Ģēnijs – viens procents iedvesmas un deviņdesmit deviņi procenti sviedru”.
Forumu atklāja Sanda Serafinoviča no Valmieras Attīstības aģentūras, bet katru ciemiņu muzikāli pieteica Mikus Frišvelds. Par savu karjeras ceļu un izdarītajām izvēlēm pirmais ar jauniešiem dalījās inovāciju eksperts starptautiskajos uzņēmumos Krists Krieviņš. Jauniešiem viņš ieteica uzklausīt gan vecākus, gan skolotājus, bet nepaļauties uz viņu spriedumiem, jo viņiem ir bijusi cita dzīves pieredze, kas mūsu mainīgajā laikmetā vairs neder. Ja kādreiz bija gods un lepnums visu mūžu nostrādāt vienā darba vietā, tad tagad darbs bieži vien tiek mainīts ik pa 3-5 gadiem: „Beigas nav beigas, un jūsu pašreizējā izvēle nav galīgā.”
Pēc foruma daži jaunieši atzina, ka sākumā ieradušies „ķeksīša pēc”, taču pasākums esot izdevies, bijuši interesanti dzīves stāsti, no kuriem mācīties. Jauniešiem patika arī neformālā gaisotne ar sēdēšanu uz grīdas, pufiem un spilveniem, patika, ka uzaicinātie cilvēki bija no dažādām darbības sfērām, tika pārstāvētas gan eksaktās, gan humanitārās zinības un mūzika.
Patīkami, ka no pašiem vidusskolēniem nāca atziņa, ka jauniešiem nevajag reklamēt veiksmes stāstus, kuros atzīmēm nav nozīmes, piemērus par cilvēkiem, kuri skolā bijuši nesekmīgi, bet dzīvē kļuvuši par miljonāriem. Tādu nav daudz, drīzāk izņēmums vai sagadīšanās, jo dzīvē vajadzīgas arī akadēmiskās zināšanas, jāprot apvienot dažādas intereses un izvērtēt vajadzīgo.
Jaunieši arī ieteica organizatoriem rīkot šādus pasākumus biežāk, stāstījumus papildinot ar kādu muzikālu pauzīti vai aktivitāti.
Žēl, ka daudzi Valmieras skolu jaunieši bija reģistrējušies forumam, bet kaut kādu iemeslu dēļ neieradās. Pietrūka laika, uzņēmības, ieinteresētības? Varbūt tieši viņam rakstītā vai izteiktā atziņa palika neizlasīta un nesadzirdēta? Jo – „Nekas nav par grūtu ar gribasspēku apveltītam cilvēkam.”