Lasīšanas laiks: 3 min
Dažādas sāpes var būt nopietns ikdienas traucēklis. Muguras, locītavu, muskuļu sāpes var liegt izbaudīt dažādas ikdienišķas lietas. Tās var traucēt darba gaitas vai kvalitatīvu laika pavadīšanu ar ģimeni. Kopš cilvēki arvien vairāk izvēlas sēdošus darbus, dažādu skeletomuskulāro sāpju risināšana kļūst par ārstu ikdienu. Šeit būs apkopoti daži padomi, kā rīkoties, ja sāpes nomāc dzīvesprieku.
Sāpju atvieglošana mājas apstākļos
Pretsāpju zāles bez receptes, kuras mēdz būt arī pretiekaisuma līdzekļi, var mazināt sāpju radīto diskomfortu, bet jāatceras, ka pirms zāļu lietošanas jāizlasa lietošanas instrukciju vai atbilstoša informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējaties pie ārsta vai farmaceita.
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Dažādi geli – parasti ātri uzsūcas un neatstāj pēdas. Šos gelus var saņemt bez receptes, un muskuļu pārpūles gadījumā vai nogulēta nerva gadījumā tie var būt lielisks un ātrs palīgs.
Mājas apstākļos visefektīvākais līdzeklis pret sāpēm ir atpūta. Īpaši, ja sāpes radušās no aktivitātes. Pareiza un mierīga atpūta atbrīvo saspringušus muskuļus, palīdz atslābināties visam ķermenim un paātrina iekaisuma dzīšanas procesu. Arī siltas vai aukstas kompreses uzlikšana uz sāpošās vietas var mazināt diskomfortu.
Medicīniskā palīdzība
Ja mājas procedūras nepalīdz, jādodas pie ārsta, kurš veiks izmeklējumus un noteiks medikamentu terapiju vai dažādas fiziskās terapijas, vai abus.
Muguras, muskuļu un locītavu sāpes mēdz ārstēt ar specifiskiem pretiekaisuma un pretsāpju līdzekļiem, kuriem ārsts izraksta recepti. Šīs zāles prasa rūpīgu ārsta uzraudzību. Dažos gadījumos, piemēram, muguras sāpes var ārstēt ar muskuļus relaksējošiem līdzekļiem.
Ārsts var nozīmēt arī fizikālo terapiju. Šis terapijas veids izmanto siltumu, aukstumu, ultraskaņu un elektrisko stimulāciju vietā, kur sāp vai kur radies iekaisums. Fizikālā terapija palīdz atslābināt muskuļus, atbrīvo mīkstos audus un palīdz mazināt sāpes.
Ja muguras sāpes vai muskuļu sāpes rodas no mehāniskām darbībām vai sēdoša dzīvesveida, ārsts var nozīmēt fizioterapiju, kuras laikā fizioterapeits izstrādās piemērotus vingrinājumus, kas palīdzēs atbrīvoties no sāpēm, uzlabot stāju un nostiprināt muskulatūru un līdz ar to arī mugurkaulu un pārējo skeletu.
Papildterapija
Paralēli ārsta ieteiktajam, sāpes var mazināt ar dažādām papildterapijām, piemēram, kiroprakse, masāžas un akupunktūra.
Kiroprakse – ar šo terapiju ir populāri ārstēt dažādas sāpes, tai skaitā muguras sāpes. Profesionāls kiropraktiķis uzlabo mugurkaula veselību, koriģējot mugurkaula fiksācijas. Kiroprakses metodes pamatā ir ļoti precīza un ātra, bet saudzīga spiediena izdarīšana dažādos mugurkaula punktos.
Masāža – viens no senākajiem ārstniecības veidiem. Mūsdienās masāža ir nozīmīga, atzīta medicīniskā tehnoloģija. Masāžas laikā tiek veikta dozēta mehāniska iedarbība uz mīkstajiem audiem, ādu, zemādu un muskulatūru, kas palīdz atbrīvot muskuļus, mazināt sāpes un diskomfortu.
Akupunktūra – adatu terapija ir viena no senākajām nemedikamentozām metodēm cilvēka ķermeņa veselības atjaunošanai un palīdz plaša slimību klāsta ārstēšanai. Akupunktūra ir droša, efektīva un visā pasaulē atzīta metode, kas palīdz mazināt stresu, dažādus muskuļu sabiezējumus, sāpes un saspringumu.
Lai novērstu potenciālu sāpju rašanos, jāsaglabā aktīvs dzīvesveids. Ķermeņa muskulatūru var nostiprināt, nodarbojoties ar jogu, kas palīdzēs arī ar stājas un visa ķermeņa mobilitātes uzlabošanu. Sportojot nepieciešams ieturēt mērenu intensitāti, nepārpūlēties un, ja visu dienu jāsēž ofisā, noteikti dienas laikā atvēlēt laiku mazām izstaipīšanās pauzēm.
Ja piemeklējušas sāpes, ielūkojies InternetAptieka.lv un pasūti savas zāles jau tūlīt! Piegāde bez maksas!