Valmieras Ziņas

Jūlijā elektroenerģijas patēriņš Latvijā auga par 6%

Lasīšanas laiks: 2 min

Šā gada jūlijā Latvijas elektroenerģijas patēriņš bija 573 794 megavatstundas (MWh), kas, salīdzinājumā ar šā gada jūniju, ir par 5% vairāk, bet, salīdzinot ar 2017.gada jūliju, ir par 6% vairāk, liecina AS “Augstsprieguma tīkls” apkopotie dati.

Jūlijā Latvijas elektroenerģijas patēriņš, izmantojot vietējos elektroenerģijas ražošanas avotus, tika nosegts 66% apmērā, kas, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada jūliju, ir palielinājums par desmit procentpunktiem.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, jūlijā Daugavas ūdenīgums bija 56% apmērā no mēneša normas. Hidroelektrostacijās (HES) saražotās elektroenerģijas apjoms samazinājās par 9%.

Termoelektrostacijās (TEC) saražotās elektroenerģijas apjoms palielinājās par 78%, bet, salīdzinot ar 2017.gada jūliju, palielinājās par 126%. Tā rezultātā vietējie Latvijas elektroenerģijas avoti saražoja 376 951 MWh, kas ir par 24% vairāk nekā jūnijā, bet salīdzinājumā ar 2017.gada jūliju, ir palielinājums par 4%.

Imports no trešajām valstīm uz Baltiju var notikt vienīgi caur biržas “Nord Pool” Lietuvas tirdzniecības apgabalu. Importētās elektroenerģijas apjoms, kas tika importēts no trešajām valstīm, palielinājās par 11% salīdzinājumā ar jūniju un bija 126 406 MWh, bet, salīdzinājumā ar 2017.gada jūliju – palielinājās par 477%.

Saskaņā ar “Nord Pool” informāciju, Zviedrija caur “NordBalt” kabeli mēneša pārskata periodā eksportēja uz Lietuvu 287 233 MWh, bet Polija caur “LitPol Link” kabeli – 114 123 MWh.

“NordBalt” kabeļa noslodze bija 55%, kas, salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, bija kritums par 19 procentpunktiem. “LitPol Link” starpsavienojuma noslogotība virzienā no Polijas uz Lietuvu bija 73%, bet, salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, bija kāpums par 47 procentpunktiem. Savukārt virzienā no Lietuvas uz Poliju noslogotība bija 10%, kas, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, ir samazinājums par 27 procentpunktiem.

Jūlijā Igaunijas un Latvijas starpsavienojums vidēji diennaktī bija noslogots par 47%, bet, salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, tas samazinājums par 22 procentpunktiem. Igaunijas un Latvijas starpsavienojums maksimumstundās bija noslogots par 75%, bet laikā, kad Latvijā ir pietiekama vietējā ģenerācija un mazāks nepieciešamās elektroenerģijas importa no Igaunijas, starpsavienojuma noslogojums atsevišķās stundās kritās līdz pat 18% no pieejamās neto pārvades jaudas. Neto pārvades jauda bija 535 794 MWh.

Aktuālais jautājums

Vai 2025. gads Jums būs veiksmīgāks par 2024. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri