Lasīšanas laiks: 2 min
Ceturtdien, 28.janvārī, Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par Valmieras Kultūras centra ēkas rekonstrukcijas metu konkursa rīkošanu, portāls “Valmieras Ziņas” uzzināja domes sēdē.
Konkursa noteikumi paredz, ka Valmieras Kultūras centra rekonstrukcijas metā ir jānodrošina integritāte un vienota stila ievērošana, ņemot vērā ēkas atrašanās vietu. Metā ir jāpiedāvā risinājumi optimālai esošā būvapjoma izmantošanai un jaunu telpu grupu izveidei.
Metu konkursa godalgu fonds būs 5000 eiro, pirmā godalga 2500 eiro, otrā godalga – 1500 eiro, trešā godalga – 1000 eiro.
Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks skaidroja:
“Lai būtu iespējams ēkas rekonstrukcijai piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus, ir nepieciešams izstrādāt ēka rekonstrukcijas tehnisko projektu, kas būs balstīts uz izveidoto metu. Esam iecerējuši sakārtot jau esošo platību un papildināt to ar jaunu būvapjomu fasādes daļā Rīgas ielas pusē.”
Valmieras Kultūras centra direktors Toms Upners deputātiem norādīja: “Ēka ir atklāta 1966.gadā. Tajā ik pa laikam ir veikti rekonstrukcijas darbi, taču gadu gaitā ēka ir apaugusi ar gadījuma rakstura būvēm. Telpas lielā mērā vairs netiek izmantotas to sākotnējai iecerei. Tajā pašā laikā mums trūkst telpas pašdarbības kolektīviem, kuriem nākas rīkot mēģinājumus ārpus kultūras centra ēkas. Tādēļ ir pienācis laiks sakārtot esošo būvapjomu. Mums jāsaprot, ko mēs vēlamies izvietot šajā ēkā. Kultūras centrā ir laba lielā zāle, taču mēs rīkojam daudz pasākumus, kuri pēc formāta labāk iederētos mazāka izmēra kamerzālē, kas varētu veidot iespējamo jauno būvapjomu pēc rekonstrukcijas. Taču iespējams, ka metu konkursa dalībnieki var piedāvāt veiksmīgu risinājumu, kā izvietot kamerzāli jau esošajā būvapjomā. Tādēļ galvenais, ko mēs gaidām no metu konkursa ir vizuāli un arhitektoniski jaunu risinājumu piedāvājumu esošajai kultūras centra ēkai.”
Toms Upners uzsvēra, ka rekonstrukcija neparedz kultūras centra pārveidi par koncertzāli, kā tas ir veikts Cēsīs. Tiks saglabātas esošās funkcijas, izveidojot modernu, multifunkcionālu kultūras iestādi.