Valmieras Ziņas

Izskanējis Valmieras Mūzikas skolas stīgu orķestru koncerts

Lasīšanas laiks: 3 min

27.maija vakarā, Valmieras 5.vidusskolas zālē, ar jautājumu “Vai vasara jau klāt ….?” izskanēja Valmieras Mūzikas skolas stīgu orķestru koncerts. Koncerta mākslinieciskās vadītājas Maija Ozola un Dace Zariņa. Katru gadu šis mācību gada izskaņas pasākums vieno audzēkņus, pedagogus, vecākus un mūzikas cienītājus. Koncerts, ik gadu, ir ļoti gaidīts, bet šogad it īpaši, jo pandēmijas apstākļos klātienes koncerti izpalika. Daudziem audzēkņiem šī uzstāšanās bija jau vairākkārtēja savu iemaņu atrādīšana auditorijai, bet bija arī audzēkņi, kuri pirmo reizi uzdrošinājās stāties lielas auditorijas priekšā.

Pasākumu, ar iedvesmojošiem ievadvārdiem, atklāja koncertmeistare Aiva Tauriņa – Šariņa un pirmo uz skatuves aicināja vijoļu ansambli kopā ar stīgu nodaļas pedagoģi Irinu Pupiņu, kuras ar Dž. Kačīni skaņdarbu Ave Maria aizkustināja visu klausītāju sirdis. Skaņdarbu vēl īpašāku padarīja nianse, ka ansambļa dalībniece Līva, šo skaņdarbu veltīja, savam tētim dzimšanas dienā, kas viennozīmīgi būs neaizmirstama un atmiņā paliekoša dāvana.

Koncertu, ar pieciem skaņdarbiem, turpināja Mazais Stīgu orķestris, kura sastāvu veido stīgu nodaļas 3. – 5.klases audzēkņi. Starp Mazā stīgu orķestra skaņdarbiem izskanēja arī vairāki individuāli un duetu priekšnesumi. Aizkustinošs un īpašs priekšnesums bija pašu mazāko dalībnieču Egitas Trauliņas un Kates Elīzas Kovaļevskas vijoļu duets ar L. Kačurbina skaņdarbu Lācis un lelle. Īpašs tamdēļ, ka mani – absolvējušas audzēknes mammu, šis priekšnesums un mazās vijolnieces, atmiņās aizveda atpakaļ pagātnē, uz meitas pirmajām klasītēm, uz neziņas un cerību pilno sākumu un, ar liela saviļņojuma un gandarījuma sajūtu, izveda cauri visu astoņu mācību gadu pieredzētajam un sasniegtajam, par ko neizsakāmi liels paldies pedagogiem un visiem mūzikas skolas darbiniekiem. Savukārt Asnātes Krūmiņas un Lotes Laizānes vijoļu duets ar latviešu tautas dziesmu Jūriņ’ prasa smalku tīklu mūs pietuvināja koncerta moto “Vai vasara klāt….?”,  sapnim par sauli, jūru un ja jau vasara, tad arī brīvlaiks – atpūta, jautrība un vasaras jautrību ar A. Komarovska skaņdarbu Jautrā deja uzbūra vijolnieks Bruno Reņģe un vijolniece Aleksandra Bērziņa ar fragments no F. Zeica Koncerta Sol mažorā 1.daļas.

Koncerta otro daļu, ar apbrīnojamu vijoles virtuozitāti un A. Vivaldi skaņdarbu Allegro iesāka Emija Supe un daudzveidīgās skaņdarbu noskaņās turpināja Lielais Stīgu orķestris, čellu duets un vijolniece Elizabete Pētersone ar slaveno V. Monti skaņdarbu Čardašs. Elzas Marijas Mačas un Robija Šmita čellu duets ar M. Bukinika skaņdarbu Humoreska turpināja vest mūs pretī vasaras noskaņai, bet Elizabete ar savu skaņdarbu, ne vienam vien klātesošajam raisīja vēlmi ļauties čigānu dejas straujajiem ritmiem.

Koncerta izskaņā visi audzēkņi apvienojās koporķestrī atskaņojot G. E. Larsena skaņdarbu Galops.

Pasākuma sirsnīgo atmosfēru ar klavierspēles  pavadījumiem radīja koncertmeistares Aiva Tauriņa – Šariņa, Anna Berklāva un Inese Reinfelde un visus mazos un lielos stīgu nodaļas audzēkņus apmācīja, iedvesmoja un motivēja pedagoģes Inguna Birzniece, Maija Ozola, Irina Pupiņa un Dace Zariņa, jo audzēkņu sasniegumu pamatā ir nesavtīgs skolotāju darbs.

Paldies jums visiem par paveikto! Paldies ikvienam, kas veido mūsu bērnu muzikālo ikdienu un nākotni!

Paldies direktorei Inesei Sudrabai par novēlējumiem un atgādinājumu, arī vasarā neaizmirst par saviem instrumentiem.

Daudz skaistas un muzikālās iedvesmas mums visiem vasarā!

“Rūjienas saldējums” komanda aicina pievienoties ražošanas iekārtu operatoru! Darba pienākumi: Pamatdarbs pie ražošanas iekārtām, līnijām - produkta palaišana, uzraudzība, līniju regulācija un citi pienākumi; Uzraudzīt ražošanas iekārtu darbību; Veikt ražošanas iekārtu un līniju plānveida un neplānotos remontdarbus un citus darba pienākumus. No Tevis sagaidām: Pieredze, iemaņas un zināšanas darbā ar tehniskām iekārtām; Precizitāti, spēju pieņemt lēmumus, uzņemties atbildību; Iniciatīvu un labas komunikācijas prasmes; Spēju organizēt un plānot savu darbu; Spēju strādāt fizisku darbu, intensīvos darba apstākļos; Vēlmi mācīties, apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 1500 EUR pirms nodokļu nomaksas; Maiņu darbu – dienas un nakts maiņas; Sociālās garantijas; Veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātajiem mēnešiem; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju un saldējumu; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv  Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: PIENA PRODUKTU RAŽOŠANAS IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-05-05 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Aicinām komandā KVALITĀTES VADĪBAS SISTĒMU SPECIĀLISTU/I! Kandidāta raksturojums: pieredze un izglītība kvalitātes vadībā; ISO 9001:2015 kvalitātes vadības sistēmas pamatprincipu un prasību pārzināšana, citu standartu zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību; pozitīvi un tehniski domājoša personība ar vēlmi pilnveidot un pilnveidoties; komunikācijā vērsts uz sadarbību; vēlme un spēja iedziļināties un risināt problēmsituācijas; spēja uzņemties iniciatīvu; MS Office zināšanas; vēlamas angļu valodas zināšanas. Tavi darba pienākumi: pārskatīt, analizēt, pilnveidot un uzturēt kvalitātes vadības sistēmu un saistošo dokumentāciju atbilstoši ISO 9001:2015 standartam un klientu prasībām; nodrošināt sekmīgus ārējos sertifikācijas auditus; rūpīgi īstenot iekšējos kvalitātes vadības sistēmas auditus, fiksēt novērojumus, izstrādāt ieteikumus uzlabošanai un iesaistīties to īstenošanā; sagatavot kvalitātes un produktu atbilstības dokumentāciju atbilstoši klientu prasībām; sniegt atbalstu ražošanas procesos. Mēs piedāvājam: kvalitātes vadības sistēmas uzturēšanu augošā ražošanas uzņēmumā Valmierā; dinamisku darba vidi un iespēju profesionāli pilnveidoties; darba samaksu sākot no 1700.00 EUR/bruto atbilstoši Tavai profesionālajai pieredzei un prasmēm; sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu. Ja esi gatavs būt daļa no SIA “Padtex Insulation” komandas, sūti savu CV un motivācijas vēstuli uz alise@padtex.lv! Papildus informācija pa tālruni +371 22418808. Iesniedzot savu CV un motivācijas vēstuli, Jūs piekrītat personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Pārzinis: SIA “Padtex Insulation”, reģ. nr. LV44103028772 Profesija: KVALITĀTES VADĪBAS SISTĒMU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-02-28 Darba sākšanas datums: 2025-02-04 Kontaktpersona: Alise Zvirbule

Mūsu partneri