Lasīšanas laiks: 2 min
Daudziem no mums ļoti patīk definīcijas – jo īpaši, par terminiem, kas varbūt nav mums gluži zināmākie un atpazīstamākie. Lai gan “Selfijs” ir jau plaši atpazīstams termins, ja tā var teikt, tad tomēr definīcija izklausās interesanti. Izrādās, par selfiju tiek dēvēts personas pašportrets, kas, lielākoties, tiek uzņemts ar viedtālruni, turot to rokās. Visbiežāk šādas bildes tiek fotografētas leņķī no augšas vai apakšas. Un lai gan par selfiju sākām uzzināt tikai nesen, izrādās vēsturiski šāda fotografēšanas metode ir pastāvējusi jau sen.
Izrādās, pati pirmā selfiju tipa fotogrāfija uzņemta 1839. gadā, kad ķīmiķis Roberts Kornelius uzņēma pašu pirmo pašportreta fotogrāfiju. Neviens neapšaubīs, ka to viņš gan nedarīja ar modernāko viedtālruni, tomēr selfiji pastāvēja jau pirms teju 200 gadiem. Arī slavenajam popārta māksliniekam, tāpat kā daudzām mūsdienu slavenībām, selfiji nebija sveša lieta – viņš savā laikā eksperimentējis ar pašportretiem, izmantojot polaroīda fotokameru.
Un, lai gan, fotokamerām kļūstot digitālākām, attīstoties sociālajiem tīkliem un Twitter tēmturiem, tā īsti savu augstāko punktu selfiji sasniedza 2010. gadā, kad patērētājam tika piedāvāts pirmais viedtālrunis ar priekšējo kameru – Iphone4. Lai gan pirmo reizi vārdu “Selfie” pasaule izdzirdēja tikai 2002. gadā.
Nu jau selfiji uzņemti arī kosmosā, slavenības selfijus iecienījušas tik ļoti, ka gandrīz katru dienu sociālajos tīklos pieejamas jaunas selfij-bildes. Pāris gadus atpakaļ pat cienījamie Oksfordas filologi pasludinājuši vārdu “selfijs” par gada vārdu, savukārt selfiju stiks kļuva par 2014. gada TOP izgudrojumu. Kā vēl attīstīties selfijiem?
Raksts sagatavots ar 220.lv palīdzību.