Valmieras Ziņas

Inesis Boķis: Esmu gatavs pieņemt jaunus izaicinājumus

Lasīšanas laiks: 10 min

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis sniedza pirmo interviju portālam “Valmieras Ziņas”. Piedāvājam lasītājiem ieskatu šajā sarunā.

Kā vērtējat 11 gadus Valmieras pilsētas pašvaldības vadītāja amatā?

Nevar nodalīt tikai šos 11 gadus, jo pašvaldības darba pieredze man ir krietni ilgāka. 1994.gadā kļuvu par Valmieras rajona padomes deputātu no uzņēmēju apvienības “Ozols”, vēlāk iesaistījos Valmieras pilsētas domes darbā. No 1998. līdz 2003.gadam biju domes priekšsēdētāja vietnieks. Kad Māris Kučinskis tika ievēlēts par Saeimas deputātu, kļuvu par viņa pēcteci domes priekšsēdētāja amatā.

Lielākais gandarījums ir tas, ka pilsēta šajā laikā ir paveikusi daudz, dzīvojot atbilstoši savām iespējām, jo Valmierā allaž pragmatiski cilvēki ir bijuši vairākumā.

Vienmēr esam centušies saprātīgi tērēt līdzekļus un neuzņemties pārmērīgas kredītsaistības. Esam saņēmuši atzinību, ka pašvaldības budžets pat krīzes periodā ir bijis sabalansēts.

Šajā laikā esmu saskāries ar daudziem pretrunīgiem jautājumiem un piedzīvojis nepatīkamus brīžus, risinot konfliktsituācijas pašvaldībā un domes pakļautībā esošajās iestādēs. Tomēr laiks visu noliek savās vietās. Atmiņā paliek būtiskākais — svarīgie notikumi un lielākie darbi, kas ir izmainījuši pilsētas tēlu.

Joprojām labi atceros pirmo lielo notikumu, stājoties amatā — Valmieras 720. jubilejas svinības. Tas bija saspringts, bet ļoti interesants periods. Man nebija dota iespēja pamazām pārņemt lietas un iejusties jaunajā amatā, jo bija jāveic daudz steidzamu darbu, lai sagatavotos lielajiem svētkiem.

Vidzemes televīzijas 20. jubilejas svinībās demonstrēja filmu, kas deva lielisku iespēju izsekot Valmieras attīstībai šajā periodā.

Gan ar savu darbu, gan ar Eiropas palīdzību mēs visi kopā esam paveikuši ļoti daudz.

Tagad grūti iedomāties mūsu pilsētu bez Vidzemes Olimpiskā centra, bez sakārtotajām ielām, jaunā tilta, mūzikas skolas un citiem objektiem, kas nebūt netapa viegli.

Piemēram, uzsākot muzeja ēkas remontu, piedzīvojām šoku, jo bijām iecerējuši iztikt ar dažiem desmitiem tūkstošu latu. Taču būveksperti konstatēja, ka ēka turas kopā uz Dieva vārdiem, un tajā nav neviens derīgs dēlis, ko saglabāt, tādēļ nācās būvēt jaunu muzeja namu.

Kā jau daudzi valmierieši, pozitīvas emocijas un iedvesmu esmu guvis arī spilgtos sporta un kultūras notikumos, piemēram, sagaidot Valmierā divkārtējo olimpisko čempionu Māri Štrombergu, uzņemot daudzos ārzemju sportistus basketbola čempionāta laikā un apmeklējot lieliskās Valmieras teātra izrādes. Tieši šādi notikumi paliek atmiņā, nevis ikdienas problēmas. Par šiem emocionālajiem momentiem ir vērts atcerēties un rakstīt memuārus. Es gan neplānoju to darīt, jo atmiņas paturu tikai prātā, ne uz papīra.

Kas ir tās lietas, ar ko lepojaties?

Es lepojos ar savu domes komandu, kā arī visiem darbīgajiem valmieriešiem un arī apkārtnes iedzīvotājiem, kas strādā Valmieras labā. Ikviens no viņiem mums ir svarīgs.

Lai arī trešdaļa no tiem, kas strādā Valmierā, ir deklarēti kaimiņu novados, tas ir normāli, jo Valmiera ir Vidzemes sabiedriskās un ekonomiskās aktivitātes centrs, tādēļ cilvēki uz to tiecas.

Ne velti pilsētā ir dzīvojamās platības deficīts. Biju gandarīts, telefonbankas filiāles atklāšanā klausoties “Swedbank” valdes locekles Irīnas Pīgoznes teikto, ka, izvērtējot visas Latvijas pilsētas, izvēle pārcelt šo bankas struktūrvienību uz Valmieru bijusi tādēļ, ka šeit saskatīts lielākais attīstības potenciāls. Iespējams, ka arī no tiem 12 jaunajiem filiāles darbiniekiem trešdaļa nav valmierieši. Lai cilvēki brauc un strādā, lai maksā nodokļus savos novados, jo tas palīdz uzturēt dzīvību laukos.

Lielākā kļūda ir tā, ka visi 119 novadi un pilsētas cīnās savā starpā, “iezāģējot” viens otram. Katrai pašvaldībai vajag visu, mēs nespējam dalīties un domājam tikai par savu labumu. Tas kopumā bremzē Latvijas attīstību.

Kā vērtējat Cēsu mēra Jāņa Rozenberga uzsākto diskusiju par ministriju izvietošanu reģionos?

Valmierā jāizvieto Finanšu ministrija, jo tā ir pati galvenā.

Nopietni runājot, šī ir populistiska ideja, kas neatbilst Latvijas realitātei. Mums ir maza valsts, nav lietderīgi sadrumstalot nelielo budžetu.

Pirmskrīzes laikā Valmierā darbojās vairāku valsts iestāžu filiāles. Konsolidējot budžetu, tās tika likvidētas, un diez vai ir cerība, ka tās kādreiz atjaunos, nerunājot par kādas ministrijas pārcelšanu. Ņemot vērā informācijas tehnoloģiju attīstību, tas nav racionāli.

Saprātīgs risinājums ir izvietot reģionos dažādu iestāžu un uzņēmumu filiāles, kas spēj darboties attālināti, piemēram, kā to izdarīja “Swedbank”, pārceļot telefonbankas nodaļu un Valmieru. Šāds risinājums palīdz taupīt līdzekļus, jo reģionos telpu uzturēšanas un darba spēka izmaksas ir zemākas, nekā Rīgā. Šādu praksi pielieto arī daudzas ārvalstu kompānijas, kas, piemēram, kontaktu centra pakalpojumus, klientiem Skandināvijā, Krievijā vai Ziemeļamerikā sniedz no Latvijas.

Vai ir kādas kļūdas, nepaveiktie darbi, ko varat publiski atzīt?

Pēdējā laikā vislielāko negatīvi rezonansi izraisījusi J.Daliņa stadionā izcirsto koku lieta. Negribētu to nosaukt par kļūdu, drīzāk neveiksmi.

Šobrīd vairākas tiesu instances atzinušas, ka koku izciršana notikusi likumīgi, un mēs visi labi saprotam, ka runa nav par kokiem, bet par principiem.

Mūsu oponentiem nav pamata apstrīdēt koku vērtētāju lēmumu, tādēļ tika atrastas nepilnības sabiedriskās apspriešanas procesa rīkošanā. Taču pagājušā gada vētras sekas pierādīja, ka vecie bērzi un citi koki ir bīstami iedzīvotājiem un to īpašumiem, tādēļ daudzviet pilsētā ir jāveic veco, bojāto koku izzāģēšana. Koku tiesvedība joprojām turpinās. Lietas materiālos lappušu skaits jau tuvojas pusotram tūkstotim. Žēl to cilvēku, kas raksta neskaitāmus papīrus un žēl to koku, kas nocirsti, lai šo papīru saražotu.

Ir dzirdēti pārmetumi pašvaldībai, ka mēs neiesaistījāmies situācijas risināšanā, kad bankrotēja Valmieras gaļas kombināts, taču, atbilstoši likumiem, neko daudz mēs nevarējām darīt, lai glābtu uzņēmumu.

Ņemot vērā dzīvojamās platības deficītu Valmierā, pašvaldībai būtu aktīvāk jāiesaistās šī jautājuma risināšanā, vismaz uzbūvējot kopmītnes. Daļēju šo problēmu varēsim risināt, pārņemot Ausekļa ielas kopmītnes, kur paredzēts ierīkot sporta internātu. Īres dzīvokļu namu celtniecība nav pašvaldības funkcija, bet esam rosinājuši uzņēmējus to darīt. Pašvaldības pienākums ir rūpēties par sabiedrisko infrastruktūru. Mēs piesardzīgi vērtējam, kur ieguldīt naudu, jo ir jāparedz līdzekļi tās uzturēšanai. Piemēram, jaunā peldbaseina, citu plānoto un esošo sporta objektu uzturēšana ik gadu izmaksās vairākus simtus tūkstošu latu, taču šis ir neatsverams ieguldījums valmieriešu un visu apkārtējo novadu iedzīvotāju veselībā. Turklāt mūsu sportisti rūpējas par Valmieras vārda nešanu pasaulē. Arī vietējie sporta līdzjutēji novērtē mūsu sportistu sniegumu un priecājas līdz ar viņiem par veiksmēm un iegūtajiem kausiem. Biju pārsteigts uzzinot, ka BK “Valmiera” spēles ir visapmeklētākās no visām sporta komandām, neskaitot Rīgas “Dinamo” mačus.

Renovācija nepieciešama arī Sv. Sīmaņa baznīcas tornim. Esam gatavi risināt šo jautājumu, taču pašvaldība gaida lielāku iniciatīvu no īpašniekiem – luterāņu draudzes. 

Varbūt kāda skatījumā neesam pareizi izvēlējušies prioritātes attiecībā uz Eiropas Savienības fondu līdzekļu izlietojumu. Jā, mums nav nosiltināta domes ēka un kultūras centrs, lai gan arī tas ir nepieciešams, bet mēs nevarējām atteikties no ielu un tilta rekonstrukcijas, pamatskolas, mūzikas skolas, biznesa un inovāciju inkubatora būvniecības. Uzskatu, ka tas bija pareizs lēmums. Gribu uzvērst, ka tie nav tikai mani vai manas partijas deputātu lēmumi. Gandrīz par visiem šiem objektiem ir bijis vienbalsīgs lēmums no visu partiju deputātiem.

Kādi izaicinājumi sagaida Valmieru nākotnē?

Galvenais izaicinājums ir cīņa par līdzekļiem jaunajā Eiropas Savienības finansējuma plānošanas periodā no 2014. līdz 2020.gadam. Domāju, ka pēc 2020.gada līdzekļu Latvijai varētu būt krietni mazāk, ja Eiropas Savienībai (ES) pievienosies jaunas dalībvalstis. Kā jau minēju, katra pašvaldība cīnās par savu izdzīvošanu un šī cīņa ir nežēlīga.

ES fondu līdzekļi ir vienīgā iespēja Valmierai attīstīties, jo pilsētas budžetā nauda vērienīgiem attīstības projektiem nav.

Tādēļ galvenais uzdevums ir piesaistīt Eiropas fondu naudu dažādiem projektiem, pamatā uzņēmējdarbības veicināšanai, industriālās zonas sakārtošanai, pilsētvides labiekārtošanai un ēku siltināšanai.

Nākotnes uzdevums ir sakārtot pilsētā grantētā seguma ielas, kuru stāvoklis ir kritisks. Arī šai grantēto ielu labiekārtošanas programmai ir jārod līdzekļi. Aicinu arī iedzīvotājus būt aktīvākiem pagalmu sakārtošanā un izmantot pašvaldības sniegto līdzfinansējumu.

Lielākā daļa Valmieras mēru ir izmēģinājuši spēkus Saeimas darbā. Kas mudināja jūs iet viņu pēdās?

Piespiest vai pierunāt mani neviens nav mēģinājis. 

Nenoliegšu, ka dažādos laikos ir bijuši uzaicinājumi no vairākiem politiskajiem spēkiem.

Pirms Saeimas vēlēšanām arī reģionu līmenī tiek daudz runāts par jaunu partiju un apvienību veidošanu, bet līderi parasti paliek malā, jo viņi ir iestrādājušies savās pašvaldībās un jūtās tur stabili. Tādēļ starp pašvaldību līmeņa politiķiem nav visai populāri iesaistīties lielajā politikā, jo, zaudējot Saeimas deputāta mandātu, atgriezties iepriekšējā amatā ir visai grūti. Piemēri tālu nav jāmeklē. Taču es esmu pieņēmis šo izaicinājumu, jo uzskatu, ka gadu gaitā ir gūta vērtīga pieredze un zināšanas daudzās jomās, kas ļaus man sekmīgi aizstāvēt Valmieras un citu reģionu intereses valsts mērogā, sekmēt integrētu un līdzsvarotu reģionu attīstību. Esmu gatavs strādāt, lai rastu visefektīvāko modeli reģionu tālākai pārvaldībai un attīstībai, lai pēc iespējas efektīvāk valstī tiktu izmantoti pieejamie resursi. Tomēr pamata motivācija ir strādāt, lai celtos iedzīvotāju labklājība gan pilsētās, gan arī laukos.

Vai esat izlēmis, kuras partijas sarakstā kandidēsiet?

Iespējams, no politiskās teorijas skatupunkta tas nav pareizi, bet Latvijā ir tāda politiskā kultūra, ka mums nācās izveidot savu reģionālo partiju “Valmierai un Vidzemei”. Ne velti partijas nosaukumā ir ietverta Vidzeme, jo, veidojot šo politisko spēku, mēs jau tolaik bijām iecerējuši piedalīties ne tikai pašvaldības vēlēšanās, bet arī domājām par visa reģiona pārstāvniecību valsts līmeņa politikā.

Ņemot vērā pašvaldību vēlēšanu stabilos reitingus un cilvēku uzticēšanos vietējai varai, mūsu partija ir interesanta dažādiem politiskajiem spēkiem, tādēļ izšķiršanās par sadarbību ar kādu no tiem bija visai sarežģīta. Sarunas ir notikušas ar visām lielajām partijām, izņemot galēji labēji un kreisi orientētos politiskos spēkus.

Pašlaik “Valmierai un Vidzemei” valde ir pieņēmusi lēmumu turpināt pārrunas par sadarbības līguma noslēgšanu ar “Vienotību”.

Kāda ir tipiska diena pašvaldības vadītāja amatā?

Katra diena sākas ar e-pastu un jaunākās informācijas pārskatīšanu, kam seko neliela pašvaldības vadības komandas apspriede pie rīta kafijas. Pēc tam apmeklēju dažādas sanāksmes un tikšanās, parasti dienā tādas ir trīs vai četras. Jāvelta laiks arī papīru darbam. Ik dienu saņemu ap 40 vēstulēm. To pārskatīšanu veicu pats, jo apjoms nav pārāk liels. Tas man ļauj būt lietas kursā par visiem svarīgajiem jautājumiem. Diezgan bieži darba diena turpinās ārpus oficiālā darba laika, jo nākas apmeklēt dažādus pasākumus gan Valmierā, gan Rīgā. Tomēr es paturu tiesības izvēlēties, kuru no tiem apmeklēt, jo uzskatu, ka ir jāatvēl laiks arī ģimenei un atpūtai. Izvēloties, kādus pasākumus apmeklēt, prioritāte ir pilsētai svarīgiem notikumiem. Es vai kāds cits no pašvaldības vadības tos apmeklējam, jo mums ir jānovērtē cilvēku ieguldītais darbs. Vienlaikus arī paši gūstam vērtīgas atziņas, pozitīvas emocijas un pārliecību, ka Valmierā ir talantīgi, gudri un ļoti radoši cilvēki.

Jūs diezgan bieži dodaties komandējumos uz Eiropas valstīm.

Es piedalos Eiropas Savienības Reģionu komitejas darbā, kuras galvenais uzdevums ir nodrošināt pašvaldību un reģionālo varas iestāžu interešu pārstāvību ES. Šajā konsultatīvajā institūcijā pārstāvēti ap 400 pašvaldību deputātiem no visām ES dalībvalstīm. Latvijai šajā institūcijā ir astoņi pārstāvji un tikpat daudz aizvietotāji. Esmu Jēkabpils mēra Leonīda Salceviča aizvietotājs, un apmeklēju komitejas plenārsēdes un komisiju sēdes gadījumos, kad nevar doties mans kolēģis. Mēs darbojamies vides aizsardzības un klimata pārmaiņu komisijā un kohēzijas komisijā, tādēļ katram nākas doties komandējumā vidēji reizi mēnesī. Sēdes notiek ne tikai Briselē, bet dažādās ES dalībvalstīs. Pēc būtības komiteja ir drošības ventilis, kas ļauj nolaist tvaiku, jo visās Eiropas valstīs pašvaldībām ir savas ambīcijas un problēmas, ar kurām tās nav apmierinātas. Reģionālās komitejas uzdevums ir dot iespēju pašvaldībās paust savu nostāju, izstrādājot atzinumus un ieteikumus likumdošanas jomā, kas tiek iesniegti Eiropas Komisijai un Eiropas Parlamentam. Šis darbs ir spraigs, bet ļoti interesants, jo ļauj iepazīt citu Eiropas pašvaldību pieredzi un iegūt aktuālo informāciju par notiekošo ES pārvaldes institūcijās.

Vai šajā saspringtajā grafikā atrodas laiks pašam rakstīts “Tviterī” vai to dara jūsu palīgi?

Esmu aktīvs “Tvitera” lietotājs, jo tas palīdz sekot jaunākajai informācijai. Nav nepieciešams tik bieži apmeklēt dažādus ziņu portālus un mājaslapas, jo varu iegūt svarīgākos jaunumus koncentrētā veidā. Pārskatot informāciju, rodas pārdomas, ar kurām vēlos dalīties ar saviem sekotājiem. Tā top mani vēstījumi. Neviens citam šo uzdevumu neuzticu.

Kā jums patīk pavadīt brīvo laiku?

Atslodzi gūstu, rušinoties piemājas dārziņā. Cenšos vismaz vienu reizi nedēļā doties dabā. Vienkārši izbaudu pastaigas pa mežu, peldēšanos ezerā un citas brīvā laika aktivitātes. Esmu arī azartisks mednieks un makšķernieks.

Vai neilgojaties pēc darba savā pamatprofesijā – mežkopībā?

Katram dzīves posmam ir atvēlēts savs laiks. Sākot jaunu posmu, atpakaļceļa nav, jo esi ārā no iepriekšējās spēles un atgriezties tajā ir diezgan grūti.

Es neko nenožēloju, jo dzīvē ir jāvirzās tālāk un jāspēj pieņemt jaunus izaicinājumus, augot līdzi laikam.

Nelielu sasaisti ar meža jomu esmu saglabājis, darbojoties kā Meža īpašnieku biedrības prezidents.

Kāds ir jūsu novēlējums portālam “Valmieras Ziņas”, sākot darbu?

Šis ir nopietns izaicinājums jūsu komandai, jo mediju vidē pastāv liela konkurence. Uzskatu, ka katram indivīdam un organizācijai ir jādod iespēja darboties, un tikai pašu spējas un ieguldītais darbs noteiks, kāds būs to tālākais liktenis. Katrā ziņā valmierieši un vidzemnieki būs tikai ieguvēji, ka viņiem būs pieejams vēl viens informācijas avots. Novēlu jums veiksmi! 

Aktuālais jautājums

Vai 2025. gads Jums būs veiksmīgāks par 2024. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi enerģisks un esi gatavs jauniem izaicinājumiem, kā arī vēlies sevi pilnveidot un izmantot savas profesionālās zināšanas un pieredzi kopējo mērķu sasniegšanā, tad tieši Tu, kā kolēģis, esi nepieciešams Valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" komandai!* Valsts sociālās aprūpes centrs "ZEMGALE" ir lielākais valsts ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniedzējs Latvijā!  aicinām darbā ēkas dežurantu filiālē "Rūja" (pusslodze, uz nenoteiktu laiku) Prasības pretendentam: - vēlama vismaz vispārējā vidējā izglītība un atbilstoša darba pieredze; - spēja strādāt komandā, labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; - labas valsts valodas zināšanas. Galvenais pienākums: - Veikt dežūras pie iestādes ieejas, koordinēt autotransporta novietošanu, kustību iestādes teritorijā. - Sniegt nepieciešamo informāciju iestādes apmeklētājiem un viesiem, nepieciešamības gadījumā palīdzēt sameklēt klientus, darbiniekus. - Pastāvīgi uzraudzīt iestādes īpašumu, klientu un apmeklētāju mantas un nepieļaut to bojāšanu vai nesankcionētu izmantošanu. - Nepieļaut nepiederošu personu nesankcionētu iekļūšanu un atrašanos iestādes teritorijā, klientu dzīvojamās un citās iestādes telpās. Mēs piedāvājam: - amata algu (bruto) no EUR 370 līdz EUR 531.50 par pusslodzi. - profesionālus kolēģus; - sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; - papildatvaļinājumu par ikgadējo novērtēšanu (no 4-10 darba dienām gadā); - veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātiem mēnešiem. Darba vieta: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Jeri, Jeru pagasts, Valmieras novads. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas ar norādi "Ēkas dežurants" sūtīt uz e-pastu: vakances@vsaczemgale.gov.lv.  Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/media/2279/download Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja divu nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārta Profesija: ĒKAS DEŽURANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jeri, Jeru pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-01-21 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@vsaczemgale.gov.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Ja esi enerģisks un esi gatavs jauniem izaicinājumiem, kā arī vēlies sevi pilnveidot un izmantot savas profesionālās zināšanas un pieredzi kopējo mērķu sasniegšanā, tad tieši Tu, kā kolēģis, esi nepieciešams Valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" komandai!* Valsts sociālās aprūpes centrs "ZEMGALE" ir  lielākais valsts ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniedzējs Latvijā!  aicinām darbā ĒKAS DEŽURANTU filiālē "Rūja" (uz nenoteiktu laiku, pilna slodze) Prasības pretendentam: • Vēlama vismaz vispārējā vidējā izglītība un atbilstoša pieredze. • Spēja strādāt komandā, labas saskarsmes un komunikācijas prasmes. • Labas valsts valodas zināšanas. Galvenie pienākumi: • Veikt dežūras pie iestādes ieejas, koordinēt autotransporta novietošanu, kustību iestādes teritorijā. • Sniegt nepieciešamo informāciju iestādes apmeklētājiem un viesiem, nepieciešamības gadījumā palīdzēt sameklēt klientus, darbiniekus. • Pastāvīgi uzraudzīt iestādes īpašumu, klientu un apmeklētāju mantas un nepieļaut to bojāšanu vai nesankcionētu izmantošanu. • Nepieļaut nepiederošu personu nesankcionētu iekļūšanu un atrašanos iestādes teritorijā, klientu dzīvojamās un citās iestādes telpās. Piedāvājam: • atalgojumu un sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; • darba pieredzi valsts pārvaldē; • algu (bruto) EUR 740 - EUR 1063; pārbaudes laikā atalgojums līdz EUR 761; • labus darba apstākļus; • veselības apdrošināšanu pēc 3 mēnešiem; • draudzīgus, atsaucīgus un profesionālus kolēģus. Darba vieta: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Rūja, Jeri, Jeru pagasts, Valmieras novads. Profesionālās darbības aprakstu (CV) sūtīt uz e-pastu: vakances@vsaczemgale.gov.lv.  Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/media/2279/download  Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja trīs nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. *Valsts sociālās aprūpes centrs "ZEMGALE" (reģ.nr.40900035103) ir labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās valsts pārvaldes iestāde, kas sniedz valsts apmaksātu ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu abu dzimumu pilngadīgām personām institūcijā ar smaga garīga rakstura traucējumiem (I un II invaliditātes grupa).  Profesija: ĒKAS DEŽURANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūja, Jeri, Jeru pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-01-19 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@vsaczemgale.gov.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras muzejs (turpmāk – muzejs) aicina darbā uz nenoteiktu laiku apmeklētāju konsultantu/-ti (pilna slodze). Darba vietas adrese: Bruņinieku iela 1, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • sniegt apmeklētājiem (t.sk. ārvalstu tūristiem) informāciju par ekspozīciju “de Woldemer” un muzeju, vadīt ekskursijas ekspozīcijā de Woldemer; • nodrošinot kvalitatīvu klientu servisu latviešu valodā un svešvalodās; • veikt ekspozīcijas telpu, inventāra, videonovērošanas kameru monitoringu; • veikt skaidras/bezskaidras naudas darījumus, veikt skaidras naudas un POS termināla uzskaiti ar kases aparātu; • sagatavot un iesniegt ar pienākumu izpildi saistīto grāmatvedības atskaiti; • nodrošināt apmeklētāju uzskaiti elektroniskajā apmeklētāju reģistrācijas modulī; un ja Tev ir: • vidējā izglītība; • pieredze darbā muzejā vai kultūras mantojuma objektā/ iestādē radniecīgā jomā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: labas komunikācijas spējas ar klientiem; spēja strādāt komandā un individuāli; spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību par pieņemtajiem lēmumiem; augsta atbildības sajūta, precizitāte, pozitīva attieksme pret darbu; • labas datorlietošanas prasmes; mēs piedāvājam: • summēto darba laiku; • atbildīgu un dinamisku darbu uz attīstību vērstā iestādē; • pamatalgu pārbaudes laikā 912 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 960 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un motivācijas vēstuli lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz muzejs@valmierasnovads.lv, vai personīgi: Valmieras muzejs, Bruņinieku iela 1, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Apmeklētāju konsultanta/-tes amatam”, līdz 2025.gada 24.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64224770. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: KLIENTU APKALPOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bruņinieku iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-01-24 Kontaktpersona: muzejs@valmierasnovads.lv 64224770

Mūsu partneri