Lasīšanas laiks: 2 min
Mūs aicina uz skolām, mēs stāstam par armiju, kāda ir armija, kāda tajā ir dzīve, kādi ir mūsu uzdevumi, kā viss notiek. Bet varbūt būtu labi, ja vecāki vai skolotāji būtu izgājuši kādu militāro apmācību un saprastu, kā viss notiek. Skolās skolotāji varētu jau no mazām klasēm audzināšanas stundās skolēniem stāstīt par armiju, sarunā ar portālu “Valmieras Ziņas” pastāstīja Zemessardzes 22.kājnieku bataljona komandieris, pulkvežleitnants Gvido Brenneris.
“Jau no desmit gadu vecuma var sākt darboties Jaunsardzes pulciņā, divpadsmit gados jādod Jaunsargu zvērests. Valstī mums vajag skolotājus, inženierus, ekonomistus, bet vismaz tas jaunais cilvēks, sasniedzot 18 vai 20 gadus, atnāktu arī uz zemessardzi iemaņas apgūt,” norādīja G.Brenneris.
Viņš atzina – citam tas labāk padosies, citam ne tik labi, bet jaunietis vismaz sapratīs, kā tas notiek, kā darbojas, kāda ir zemessargu dzīve – cik grūta vai viegla. Tad pēc tam šo informāciju viņš var saviem bērniem nodot, bet skolotāji tālāk savās skolās stāstīt.
Uz jautājumu, vai būtu jāatjauno obligātais militārais dienests G.Brenneris atzina: “Pašreiz ir tā, ka zemessardzē jaunietis neiestājas, obligāto militāro dienestu viņš nav izgājis, bet viņš ir gatavs kādā X stundā aizstāvēt mūsu valsti. Tomēr, viņš nebūs sagatavots, viņu vēl tikai būs jāsāk apmācīt no sākuma, no pašas nulles, kas ir problemātiski. Bet, ja viņš gadu ir izgājis apmācības vai šo obligāto dienestu, tad viņam kaut kādas iemaņas tomēr paliks. Ja ir šī krīzes situācija, viņš tiek iesaukts, atkal ir neliela apmācība un viņš jau ir gatavs piedalīties vienībā un cīnīties”.
Pilnu sarunu ar Gvido Brenneri varat apskatīt rubrikas “5 jautājumi” video.