Lasīšanas laiks: 2 min
Piektdien, 28.oktobrī, Vidzemes Augstskolā norisinās septītā konference – praktisks seminārs pedagogiem “Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”. Tās tēma ir “Skolotājs informācijas un komunikācijas tehnoloģiju laikmetā”.
Pedagogu konference norisinās divās daļās. Pirmajā daļā jeb plenārsēdē konferences dalībniekus uzrunāja Ineta Upeniece no Valsts izglītības satura centra ar ievadreferātu par digitālajām kompetencēm un mediju pratību izglītības procesā. Turpinājumā Apgāda “Zvaigzne ABC” vadītāja Vija Kilbloka aicināja klausītājus padomāt par to, vai tiešām e-vide ir pārņēmusi arī izglītības sistēmu un vai par mūsdienīgu iespējams dēvēt tikai tādu klases telpu, kurā skolēna-skolotāja mijiedarbība notiek ar glāstvirsmu starpniecību. Lektori Inese Šaudiņa un Jānis Ošlejs aplūkos jautājumu par to, ja pamata fakti ir viegli pieejami, vai skolām nebūtu jāpārveidojas no tradicionālām zinību apguves vietām, kurā skolotājs dod informāciju un skolēns to cītīgi uztver un lieto, par uz skolēna aktīvu mācīšanos virzītām organizācijām, kurās ikviens skolēns trenējas pilnībā attīstīt savu potenciālu, radot pats savas zināšanas un prasmes dzīvot un darboties nepārtraukti mainīgas informācijas un pārmaiņu plūsmā. Viesis no Zviedrijas Jan Sedenka sniegs skatu no mārketinga perspektīvas par to, kā izprast jauno paaudzi. Plenārsēdes noslēgumā Vidzemes Augstskolas lektore Liene Ločmele iepazīstinās ar savu pieredzi par komunikācijas, kultūras un moderno teholoģiju nozīmi mācību procesā ar starptautiskas sadarbības elementiem.
Konferences otrajā daļā paredzēti divi praktisko semināru bloki, kas dos iespēju pedagogiem darboties praktiski, izmēģināt dažādas metodes un iesaistīties diskusijās. Semināru vadītāju vidū ir pedagogi un psihologi, augstskolu docētāji, Radošuma pils izaugsmes treneri, “Iespējamās misijas” absolventi un citi ievērojami izglītības speciālisti Latvijā. Semināros tiks apskatītas tēmas gan par darbu ar liela apjoma informāciju, gan dzīves līdzsvaru informācijas tehnoloģiju laikmetā, gan diskusijas un publiskas runas prasmēm, gan citām noderīgām tēmām. Datorauditorijās būs iespēja iegūt praktisku pieredzi dažādu digitālo materiālu izstrādē.
Konferenci rīko Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centrs.