Lasīšanas laiks: 2 min
Vasara daudziem asociējas ar dažāda mēroga pasākumiem, tostarp lielākiem un mazākiem festivāliem, kas pulcē ievērojamu apmeklētāju skaitu. Neskatoties uz to, ka pasākumos valda pozitīva attieksme, var gadīties saskarties ar dažādām likstām. Lai tās novērstu laikus, katram pasākumu apmeklētājam ieteicams laicīgi pasargāt sevi, ievērojot vairākus drošības pasākumus. Kādi tie ir?
Piesardzība cilvēku burzmā
Lielos festivālos vienuviet pulcējas daudz atpūtas cienītāju, tāpēc nereti, atrodoties šādā burzmā, var gadīties gūt traumas pat tad, ja pats neesat bijis vainīgs. Kā rīkoties, lai pasargātu sevi un apkārtējos?
- Nekāpt citiem uz pleciem un neturēt citus uz saviem pleciem. Zaudējot līdzsvaru, traumas gūt var ne tikai uz pleciem esošais cilvēks, bet apkārt esošie pasākuma apmeklētāji.
- Ievērot mieru un nezaudēt pacietību, ja kāds netīši Jūs ir pagrūdis. Pasākumos, kur cilvēki atrodas cieši cits pie cita, var rasties situācijas, kurās cilvēks netīši uzgrūžas blakus stāvētājam; lai nerastos konfliktsituācijas, ieteicams būt saprotošiem un nezaudēt savaldību.
Sargāt mantas, lai tām “nepieaug kājas”
Būtiski atcerēties, ka masu pasākumos, kuros plānots uzturēties teltīs, nevajadzētu tur atstāt svarīgas mantas. Tā kā katra telts netiek apsargāta, var gadīties, ka kāds garnadzis piesavināsies sev nepiederošus priekšmetus. Lai no tā izvairītos, ieteicams piers došanās uz festivāliem rūpīgi izvērtēt, ko ņemt līdzi, bet ko labāk atstāt mājās.
Tāpat nereti zādzības notiek pasākuma teritorijās, kad kabatzagļi nepamanot izvelk no kabatām vai somiņām makus un telefonus. Lai no tā izvairītos, ieteicams sargāt savas viedierīces un makus visu pasākuma laiku.
Nodrošinājums dažādiem laikapstākļiem
Pirms došanās uz festivālu, nepieciešams iepazīties ar informāciju par gaidāmajiem laikasptākļiem, lai nerastos problēmas ar veselību.
Piemēram, ja ārā gaidāms:
- auksts laiks, nepieciešams nodrošināties ar maiņas apaviem, ūdensnecaurlaidīgām drēbēm un siltu apģērbu;
- silts laiks, nepieciešams ne tikai nodrošināties ar piemērotu apģērbu, bet arī parūpēties par pretapdeguma krēmu un galvassegu, lai neapdedzinātos un nepārkarstu saulē.
Tāpat svarīgi arī domāt par ēdiena uzglabāšanu, vadoties pēc gaidāmajiem laikapstākļiem. Jāatceras, ka aukstā laikā pārtikas uzglabāšana būs vieglāka, taču karstumā jāizvairās no tādiem produktiem, kuri ātri bojājas, esot salīdzinoši augstā temperatūrā, piemēram, piena produktiem, svaigas gaļas u.c.