Lasīšanas laiks: 3 min
Atjauno, spēcina, aizsargā, ārstē – šampūnu veikalu plauktos ir tik daudz un tik daudzām vajadzībām! Kā neapjukt lielajā izvēlē, saprast, kāds šampūns nepieciešams tieši Tev, un kā šampūnu pareizi lietot – šādus desmit padomus piedāvā portāls “Womansday.com”.
Matu mazgāšana nav svarīgākā šampūna funkcija
Tu vari pirkt pašu dārgāko šampūnu veikalā, taču no tā nebūs nekādas jēgas, ja nezināsi, kā to pareizi lietot. “Galvas ādas un matu masāža mazgāšanas laikā un matu skalošana ir tikpat liela nozīme kā pašai matu mazgāšanai higiēnas nolūkos,” stāsta slavenību stilists Rikardo Magiore (Riccardo Maggiore). Ir ļoti svarīgi ar pirkstu galiem masēt galvas ādu, lai attaukotu matus. Un nedrīkst aizmirst šampūnu izskalot, lai galvas ādai vieglāk elpot.
Dabīgie matu kopšanas līdzekļi ne vienmēr ir labāki
Tikai tādēļ, ka šampūns sastāv no dabīgāk sastāvdaļām, vēl nenozīmē, ka tas der tieši Tev. “Piemēram, citrons var kairināt galvas ādu un matu folikulus,” norāda R.Magiore, “savukārt piparmētra un mentols var izraisīt alerģisku reakciju.” Vispirms izpēti šampūna sastāvu un pārliecinies vai tas der Tavam matu tipam.
Negaidi tādus rezultātus, kādus rāda reklāmās
“Es labi zinu, ka tas lieliskais, kuplais matu apjoms, ko itkā panāk reklāmās redzamie šampūni, patiesībā tiek panākts no matu ruļļiem,” stāsta Terenss Renks (Terrence Renk), televīzijas un kino stilists. “Kamēr Tu meklē brīnumlīdzekli, kas Tavus matus padarīs superapjomīgus tikai pēc mazgāšanas vien, greznās cirtas, ko redzam reklāmās, ir matu stilistu darba rezultāts.”
Jo mazāk, jo labāk
R.Magiore norāda, ka nav obligāti “jānogremdē” savi mati šampūna putās. Jo mazāk, jo labāk. Matu putas var Tev palīdzēt iestrādāt šampūnu matos, taču pārāk daudz šampūna var tieši sarežģīt šo procesu.
Šampūni ar īpaši izcilu labi reklamētu sastāvdaļu var nederēt nekam
“Esmu redzējis vairākus šampūnus, kuru sastāvā ir olīveļļa vai kaviārs,” stāsta slavenību stilists Filips Pelusi (Philip Pelusi), “taču, lai tiešām būtu kāda iedarbība, šampūnā jābūt no 1-5 procentiem šīs sastāvdaļas.” Pelusi iesaka uzmanīties no ražotāju lielajiem solījumiem.
Tu vari droši iegādāties friziersalonu šampūnus vietējā veikalā
Agrāk valdīja uzskats, ka vietējo veikalu piedāvāties salonu šampūni ir zemākas kvalitātes vai arī pakaļdarinājumi. Tagad tā vairs nav. “Šī brīža ekonomiskajā situācijā ražotājs meklē veidus, kā sasniegt vairāk pircēju, tāpēc vairāki salonu šampūni ir nopērkami arī parastā veikaliņā.”
Blondo matu īpašniecēm biežāk jālieto attīrošais šampūns
Ja savas blondās cirtas esi ieguvusi mākslīgā veidā, tad attīrošais šampūns tev jālieto biežāk. “Krāsoti blondi vai balināti mati bieži vien kļūst poraini,” atzīmē T.Renks, “tāpēc tie var viegli uzņemt nevēlamus kaitēkļus no apkārtējās vides – matu lakas, pilsētas gaisa, krāna ūdens.” Reizi nedēļā lietojot attīrošu šampūnu, palīdzēsi saviem matiem būt veseliem.
Tavi mati nepierod pie šampūna, ja to lieto ilgstoši
Ja esi pamanījusi, ka šampūns neiedarbojas kā cerēts, nemet ārā pudeli. Tavi mati mainās gadalaiku ietekmē, šampūns nav pie tā vainīgs. Tāpat, ja matus kārtīgi neizskalo, var aizsprostoties poras, līdz ar to nākamās mazgāšanas reizes var nebūt ar tik izciliem rezultātiem. Ja Tu nelieto katru reizi citu sejas tīrīšanas līdzekli, kāpēc mainīt šampūnus?
Pat smalkākais šampūns nevar uz visiem laikiem izmainīt Tavus matus
“Mazgāt savus matus ar pareizo šampūnu ir kā nodarboties ar sportu un vingrot: kamēr Tu to dari, Tu izskaties lieliski, bet, kad pārtrauc – esi turpat, kur sākumā,” atzīmē F.Pelusi.
Ne visas šampūna sastāvdaļas ir nekaitīgas Taviem matiem
Daudzos šampūnos ir sastāvdaļas, kas ļauj šampūnam putot un veikt pamatfunkciju – padarīt matus tīrus, – taču ir kaitīgi galvas ādai, var sausināt un kairināt to. Jāmeklē tāds šampūns, kura ķīmiskais sastāvs neradīs nevēlamus blakusefektus.