Lasīšanas laiks: 2 min
Sestdiena, 11.augusts, Valmierā un apkārtējos novados bija bagāts ar dažādiem kultūras pasākumiem, atlika vien izvēlēties, uz kuru doties: „Latvian Voices” meistarklašu noslēguma koncerts un Simtgades zaļumballe ar grupu „Ceļojums” Valmieras pilsdrupu estrādē, Trikātas pilskalnā muzicēja „Vilki”, „Līvi”, „Zeļļi”un „Zaļā galma kapela”, Dikļos notika pasākums „Latviešu teātrim 200”, bet Burtnieku estrādē – deju uzvedums „Spēlēju, dancoju”.
Gandrīz kā iesildošā grupa vispirms uz Burtnieku estrādes skatuves kāpa Reņģu ģimene – Līga, Ivars un Emīlija. „Divas sirdis”, „Pēdējā vēstule”, „Dvēseles dziesma” – šīs un citas dziesmas skanēja cauri visam parkam un pāri koku galotnēm.
Un tad jau uz skatuves kāpa deju skolas „Dzirnas” mākslinieciskais vadītājs un horeogrāfs Agris Daņiļevičs ar interesantu aicinājumu bērniem un jauniešiem – ar melnajiem tērpiem nosusināt skatuves dēļus… Pilnībā gan to nevarēja izdarīt, jo lietus smidzināja arī uzveduma laikā, un vecāki aizturētām elpām varēja vērot, kā pa slideno grīdu un soliem skrien, virpuļo un taisa akrobātiskus trikus viņu bērni.
Pirms uzveduma Agris Daņiļevičs ar klusuma brīdi aicināja godināt 9.augustā mūžības ceļos devušos Uģi Brikmani, kurš bija daudzu Latvijas un starptautiskas nozīmes pasākumu režisors un producents, viņa pēdējais devums – Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts „Zvaigžņu ceļā”.
Lugu „Spēlēju, dancoju” Rainis sarakstīja 1915.gadā, un tai ir dots apakšvirsraksts „Velnu nakts piecos cēlienos”. Pēc Raiņa lugas tapusi arī opera un animācijas filma ar tādu pašu nosaukumu, bet 2002.gadā iznācis albums grupai „Iļģi”. Mūziķi bija arī šajā vakarā kopā ar 180 bērniem un jauniešiem no Burtnieku novada, Valmieras, deju skolas „Dzirnas”.
Sadarbība starp „Dzirnām” un Burtnieku novadu notiek jau trešo gadu. Šoreiz deju uzvedums bija veltīts Latvijas simtgadei un norisinājās projekta „Dodot gūtais neatņemams” ietvaros. Tas tapis astoņās dienās! Sadarbībā ar Burtnieku novada pašvaldību pasākumu organizēja biedrība „Pāvulēni” (paldies Inesei Karnātei!), projektu atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds, Taipejas misija Latvijā, Valmiermuižas alus darītava un garškopju kustība “Gardu muti”.
Latviešu mitoloģiskie tēli, cīņa starp labo un ļauno, Leldes un Tota mīlestība – tas viss ar dziesmu, kustību un gaismas palīdzību skatītājos radīja emocionālu saviļņojumu un prieku.