Lasīšanas laiks: 2 min
Ieskandinot vasaras pirmo mēnesi, 3. un 4.jūnijā Valmieras Tūrisma informācijas centrs (TIC) viesosies Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, lai 47.Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgū informētu par tūrisma un dažādu norišu piedāvājumiem Valmierā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Tūrisma informācijas centra tūrisma projektu vadītāja Aiga Akmentiņa.
Gadatirgus apmeklētāji tiks aicināti uz Valmieras pilsētas svētkiem, 734.jubileju krāšņi atzīmējot no 27. līdz 30.jūlijam. Interesenti uzzinās vairāk par “Valmieras vasaras teātra festivālu. Bērni”, kas no 4. līdz 6.augustam piedāvās septiņas pirmizrādes. Tās norisināsies dažādās vietās Valmieras pilsētvidē: pagalmos, pazemes autostāvvietā, mežā, mēbeļu veikalā un citviet. Tāpat Valmieras TIC informēs par gastronomiskajiem piedāvājumiem Rīgas – Gaujas reģionā, tostarp arī Valmierā. Rīgas – Gaujas reģions šogad nes Eiropas gastronomijas reģiona titulu, Latvijas dabas garšas aicinot iepazīt un izbaudīt dažādās interesantās norisēs. Jāpiemin, ka Valmieras stendā būs pieejamas kartes, pasākumu programmas, ceļveži un citi tūristiem noderīgi materiāli, aicinot apmeklēt Valmieru, kā arī Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novadus.
Gadatirgus apmeklētāji Valmieras TIC stendā varēs piedalīties arī darbnīcās un iepazīt dažādas prasmes. 3.jūnijā interesenti klātienē redzēs dzijas veidošanas procesu, izmantojot Angoras trušu vilnu. Krodziņa “Pils ķēķis” saimniece uzdos atjautīgus uzdevumus un cienās ar ūdens kliņģeriem. Garšaugu degustēšanu piedāvās Valmieras muzejs, cienājot ar smaržīgām un veselīgām tējām. Savukārt 4.jūnijā Valmieras muzejs rādīs amata prasmes cellošanā (sena rokdarbu tehnika), skanēs arī dziesmas. Dienas vidū Zanda Žentiņa, raidījuma “Īstas latvju saimnieces” 2016.gada sezonas uzvarētāja, zīlēs pēc sentēvu metodēm un cienās ar taukšķotiem zirņiem.
Gadatirgus Brīvdabas muzejā ir gan plaša izstāde, gan gada vērienīgākais un apmeklētākais sarīkojums. Tā kuplināšanā piedalās ne vien amatnieki, bet arī folkloras kopas, deju grupas, dziedātāju ansambļi, kapelas, seno spēļu un rotaļu pratēji, ierasto nacionālo ēdienu darītāji un citi dalībnieki.