Lasīšanas laiks: 2 min
Beverīnas novadā biežākie konstatētie pārkāpumi ir klaiņojošo suņu nodarījumi un vides piesārņojums, neatļautās vietās izmetot atkritumus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Beverīnas novada pašvaldības policijas priekšnieks Aleksandrs Melngāršs.
Pēc viņa teiktā, bez uzraudzības atstātie klaiņojošie suņi šomēnes jau četras reizes nodarījuši miesas bojājumus iedzīvotājiem, nokoduši sīkdzīvniekus vai stirnas, savukārt 2014.gadā līdz šim līdzīgi gadījumi esot bijuši jau vairāk nekā 20.
Tāpat būtiska problēma novadā esot arī atbrīvošanās no atkritumiem mežos, šoseju malās un citās neatļautās vietās. Prakse, kad bezatbildīgie cilvēki ar automašīnu piebraucot pie šosejas malas un izkraujot liekos atkritumus, diemžēl, esot ierasta gan uz Cēsu šosejas, gan Brenguļu šosejas, gan Smiltenes šosejas.
“Tā ir nekaunība, ka ir pat uzņēmēji, kas ne savā dzīvesvietā ne darba vietā nav noslēguši līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju, tā vietā brauc no atkritumiem atbrīvoties šosejas malā,”
savu sašutumu neslēpa A.Melngāršs.
Viņš arī atzīmēja, ka nereti vidi piesārņo arī jaunieši, izmetot sadzīves atkritumus mežā vai citur ārpus atkritumu konteineriem. Tāpat jaunās paaudzes pārkāpumu vidū nereti esot arī smēķēšana un alkohola lietošana, nesasniedzot atļauto vecumu. Kā atzina A.Melngāršs, pašvaldības policijai jau esot zināmas ierastās jauniešu tikšanās vietas, kur tiekot rīkoti arī regulāri reidi.
Tajā pašā laikā pašvaldības policijas priekšnieks portālam “Valmieras Ziņas” atzina, ka kopējais pārkāpumu skaits, salīdzinot arī 2013.gada šo pašu laiku esot samazinājies. Tas esot skaidrojams ar huligānisma, transporta vadīšanas reibumā un alkohola lietošanas sabiedriskās vietās gadījumu samazināšanos.
Pēc A.Melngārša teiktā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā šogad nav reģistrēts neviens kūlas ugunsgrēks. “Iespējams, tas tā ir tāpēc, ka mēs ar šo problēmu cīnāmies jau rudenī, aicinām cilvēkus būt saprotošiem un atbildīgiem, turklāt cīnāmies gan pret kūlu, gan latvāņiem”.
Kā norādīja pašvaldībā, par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, fiziskām personām tiek uzlikts naudas sods no 140 līdz 700 eiro (no 98 līdz 491 latiem), bet juridiskām personām – no 700 līdz 2900 eiro (491 līdz 2038 latiem), savukārt par kūlas dedzināšanu fiziskām personām pienākas sods no 280 līdz 700 eiro (no 196 līdz 491 latiem).
Pēc A.Melngārša teiktā, iedzīvotāji ir aicināti ziņot pašvaldības policijai, ja ir pamanīts kāds pašvaldības saistošo noteikumu pārkāpums. Iedzīvotāji var informēt policiju, zvanot pa tālruni 29153340.