Lasīšanas laiks: < 1 min
To iesaka Valmieras muzeja speciālistes Indra Vīlistere un Indra Bērziņa, tēju nodarbībā stāstot ne tikai par ārstniecības augiem, bet arī par dārzeņu labvēlīgo ietekmi.
“Tā nav tikai uzturu speciālistu iegriba vai modes lieta. Imunitāte dzīvo zarnās. Ja tur savairojas nevēlamie mikrobi, kļūstam nenoturīgi pret vīrusiem. Dārzeņos ir šķiedrvielas, kas palīdz atbrīvoties no liekā, vairojot nepieciešamo vielu uzsūkšanos.”
Sakņaugi ir veselīgi, jo tiem ir arī sildošs efekts. Tas piemīt ne tikai rutkiem, kuriem ir asa garša, bet arī burkāniem, bietēm un kāļiem. Rutkā izdobj bedrīti, tur ievieto medu un gaida, kad izdalīsies sula, kas palīdz pret klepu. Ilgāk šādu līdzekli iespējams saglabāt, rutku sagriežot, ievietojot burciņā, pievienojot medu un glabājot ledusskapī.
“Gan ēdiens, gan ārstniecības augi, kas uzlabo gremošanas sistēmu, vienlaicīgi arī stiprina imunitāti.”
Vairāk par augļiem veselībai noderēs ogas. Savukārt āboli spēj noņemt tūsku.
“Tur, kur ir iekaisums, ir tūska, piemēram, ja ir ciet deguns, piepampums rīklē. Tad ir jāēd āboli – svaigi, kompotā vai kā citādi sagatavoti.”
Visi interesenti aicināti uz “Karsta tēja noder vienmēr” nodarbību 10.janvārī. Veselību veicinošas vielas mums ir visapkārt, muzeja speciālistes palīdzēs tas ieraudzīt un pastāstīs par to sagatavošanu un ietekmi.