Lasīšanas laiks: 2 min
Ministru kabineta rīkotajās piecās “atmiņu studijās” divās dienās iegūti 167 barikāžu stāsti, aģentūra BNS uzzināja Valsts kancelejā.
Barikāžu dalībnieki 15 stāstus nosūtījuši arī elektroniski.
Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece Zaiga Barvida atzīmēja, ka ikviens stāsts, kas tika uzklausīts, bija emocijām un cilvēku līdzpārdzīvojumiem bagāts. Viņa norādīja, ka kavēšanās atmiņās par notikumiem pirms 25 gadiem katru stāstu veidoja dziļi personisku, katram barikāžu dalībniekam bija savs, dziļāk atmiņās palikušais to laiku notikumu atspulgs, kas tika atklāts “atmiņu studijās”.
Iegūtie atmiņu stāsti tiks apkopoti un nodoti Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam, Barikāžu muzejam un Latvijas Nacionālajam arhīvam tālākai saglabāšanai. Spilgtākie tiks iekļauti filmā, kas savu pirmizrādi piedzīvos barikāžu atceres pasākumā Ministru kabinetā 19.janvārī.
Tie barikāžu dalībnieki, kuri nevarēja ierasties “atmiņu studijās”, savus stāstus rakstītā, video vai audio formātā var sūtīt līdz 15.janvārim. Atmiņu stāstā aicina dalīties ar iemesliem dalībai barikādēs, kā arī pieredzētajiem notikumiem. Tajā var atbildēt uz jautājumiem par to, kas šajās dienas pieredzēts un kurā vietā, kā arī dalīties ar savām spilgtākajām atmiņām. Stāstā iespējams apdomāt arī to, kas par šo notikumu būtu jāzina nākamajām paaudzēm.
Liepājā, Valmierā un Rīgā tika organizētas “atmiņu studijas”, kurās kameras priekšā varēja izstāstīt savu barikāžu stāstu, nododot to nākamajām paaudzēm. Barvida iepriekš informēja, ka savus barikāžu stāstus izstāstīt aicināti gan tie, kuri pašaizliedzīgi sargāja valsts stratēģiskos objektus, gan tie, kuri organizēja dežūras, gan arī tie, kuri rūpējās par siltu tēju, zeķēm un cimdiem tiem, kuri sargāja. Atmiņu stāstus par barikādēm var nodot arī savu vecāku, vecvecāku vai citu radinieku vārdā.
Jau informējām, ka “atmiņu studija” notika arī Vidzemes Augstskolā.