Lasīšanas laiks: 2 min
“Mums piecdesmit procenti fotogrāfu ir meitenes un sievietes, piecdesmit – vīrieši. Puse uz pusi. Ir Māra, un ir arī Mārtiņš,” stāsta Aleksejs Koziņecs, fotogrāfu apvienības vadītājs, ar svinīgu, uzmundrinošu uzrunu mākslas “Galerijā Laipa” piektdien, 17. jūlija pēcpusdienā, atklājot fotoizstādi “No Mārām līdz Mārtiņiem”.
Izstādes darbi aptver dažādas tēmas – dabu, politiku, sadzīvi, taču pašam skatītājam būs jāsaprot, ko attēla autors vēlējies pateikt. “Kā cilvēks māk lasīt vizuālo materiālu!” uzsver A.Koziņecs. Fotogrāfs arī teic, ka foto klubam ir savi cienītāji, kas seko tam, kur parādās viņu fotogrāfijas.
“Valmieras Ziņu” uzrunātie fotogrāfi bija ļoti iepriecināti, redzot savus izstādītos darbus. Aivars Bužs palielās, ka, par spīti nelielajai pieredzei, šī jau ir trešā izstāde. Fotografēšanai pievērsies, jo iepaticies iemūžināt mirkļus,
“atmiņā atstāt to, kas ir redzēts”.
Piemēram, galerijā izstādītie darbi tapuši, atrodoties īstajā brīdī un redzot īsto mirkli. Lieti noderējušas arī nodarbības un diskusijas ar citiem fotogrāfiem.
Savukārt Vidaga Āboliņa ar fotografēšanu sākusi nodarboties, jo ikdienā ir skolotāja un māca bērniem rīkoties ar dažādām attēlu apstrādes programmām. Reiz apnicis meklēt internetā bildes, tāpēc sākusi pati tās uzņemt.
“Es vados pēc nejaušības principa – ieraugu un fotografēju,”
pastāsta V.Āboliņa. Apmeklētās nodarbības fotogrāfu apvienības ietvaros palīdzējušas atrast idejas darbiem. Tā arī tapusi izstādē aplūkojamā tulpju fotogrāfija – pēc nodarbības sieviete izlēmusi likt jaunās zināšanas lietā un devusies fotografēt.
Izstāde ir rezultāts nodarbībām no oktobra līdz aprīlim. Dalībnieki ir gan fotogrāfi ar vairāku gadu pieredzi, gan tādi, kuri sevi sauc par amatieriem. Kopumā izstādē aplūkojamas 33 autoru 91 fotogrāfija.
Izstādi mākslas “Galerijā Laipa” varēs aplūkot līdz 6. augustam.
Šausmas! Šitādu bananļņiku! Un, kas tā par apvienību? Vismaz būtu godīgi rakstījuši, neformāla domubiedru grupa.
Vidzemes Fotogrāfu koppa darbojās jau vairāk kā 5 gadus, atšķirībā no citām apvienībām, šo fotogrāfu entuziasms un spēja apvienoties, organizēt regulāras un ieturētas izstādes ir novērtējama un atzīstama. Latvijā nav profesionālu fotogrāfu un tie, kas sevi par tādiem sauc, visticamāk ir spējīgi apliecināt šo vārdu ar diplomu no kādas Eiropas skolas, jo uz vietas Latvijā nav tādas izglītības iestādes, kuras skolotu profesionālus fotogrāfus. Tieši tādēļ cilvēki, kas ar šo mākslas veidu labprāt ir aizrāvušies meklē alternatīvus ceļus, lai sevi pilnveidotu – un kas ir labāks par kolēģa viedokli – mēs latvieši taču esam tik ļoti profesionāli kritiķi! ;)
Nāc, baudi un iedvesmojies – varbūt arī “zirgam” atradīsies vieta starp fotogrāfiem!