Lasīšanas laiks: 2 min
Piektdien, 11.martā, Valmierā atklāta Baltijas valstu 46. spartakiāde jauniešiem ar dzirdes problēmām, kurā piedalās 140 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kā arī no Polijas.
“Galvenais ir jūsu degsme. Katrs rezultāts ir veiksme, jo svarīgi ir piedalīties un cīnīties,” klātesošos uzrunāja Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra direktors Andris Tauriņš.
“Dzirdīgiem bērniem ir iespēja trenēties sporta skolās, bet mūsu darbs lielākoties balstās uz norisēm skolās, kurās bērni ar dzirdes problēmām mācās. Šāda veida sacensības jauniešiem ir satikšanās prieks un ļoti liela motivācija. 1971.gadā organizēju pirmā sacensības, bet nekad šo darbu neesmu jutis kā slogu. Bērniem tas ir vajadzīgs, rezultāti ir ļoti labi. Turklāt tas ir unikāli, ka jau 46 gadus tiekamies spartakiādē,”
pastāstīja sporta skolotājs un sacensību idejas autors Jevgeņijs Puhovs.
Atklāšanas pasākumā balvu saņēma Zane Embrekte no Rīgas. Pirmo reizi neatkarīgas Latvijas vēsturē sportiste, kura pārstāv nedzirdīgo un vājdzirdīgo kopienu, kļuvusi par sporta meistari peldēšanā, rezultāts tikai pusotru sekundi atpaliek no dzirdīgo Olimpisko spēļu A klases normatīviem. “Šis ir pirmais tik augsta mēroga sasniegums Latvijā, ko piedzīvoju sava 51 gada ilgajā sporta skolotāja darba pieredzē. Labi rezultāti Zanei bijuši arī Pasaules Nedzirdīgo peldēšanas čempionātā 2015.gadā,” stāstīja J.Puhovs.
Spartakiāde ilgs līdz 13.martam, dalībniekiem sacenšoties peldēšanā, basketbolā, šahā, dambretē un galda tenisā.
Latvijas komandu pārstāvēs arī deviņi Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra audzēkņi un divi šīs skolas absolventi, pastāstīja Ina Kursīte, Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra direktora vietniece audzināšanas darbā. Skolēni ikdienā daudz laika velta spora aktivitātēm, tāpēc spartakiādes dalībnieki izvēlēti atlases kārtībā.
Spartakiāde notiek pēc kārtas visās trijās Baltijas valstīs. Latvijā tā lielākoties notiek Valmierā, organizēšanā piedaloties Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolai – attīstības centram.
Vairāk informācijas Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra mājaslapā.