Lasīšanas laiks: 2 min
Šovasar saule mūs lutina un temperatūra biroju ēkās bieži vien pārsniedz ieteicamo 25 grādu robežu, līdz ar ko darbinieku produktivitāte krītas vidēji par 40 %. Lai sabiedrisko ēku un biroju iekštelpas atdzesētu, aktīvi tiek darbināti gaisa kondicionieri, un elektrības patēriņš kā arī ar to saistītās izmaksas, strauji pieaug.
Pēc speciālistu aprēķiniem, temperatūru telpā samazināt par grādu izmaksā trīs reizes dārgāk, nekā to attiecīgi palielināt.
Mūsdienās lielākā daļa biroja ēku tiek būvētas no elegantām alumīnija konstrukcijām un stikla fasādes. Taču aukstās ziemas un karstās vasaras liek Baltijas reģiona arhitektiem meklēt aizvien jaunus energoefektivitātes risinājumus saviem projektiem.
Stikla ražotājs “Guardian”, kura produktus lieto lielākā daļa logu un stikla bloku ražotāji Baltijas reģionā, prezentēja Eiropas tirgū jaunu produktu – SunGuard SNX 50/23. Fasādes stikls SNX 50/23 ar trīskāršu sudraba pārklājumu aizsargā ēku no karstuma vasarā un nodrošina optimālu siltumizolāciju ziemā, turklāt, visās sezonās stikls ļauj telpās ieplūst dabīgajai dienas gaismai. SunGuard SNX 50/23 stikls ir sertificēts pēc ES vides aizsardzības noteikumiem un atbilst ēku ietekmes uz vidi un enerģijas efektivitātes novērtēšanas metodes BREEM prasībām.
“Šis stikls nodrošina 51 % dienas gaismas caurlaidību, vienlaikus aizturot 77 % saules radītās tveices.
Šis parametrs ir svarīgs ēkām ar stikla fasādēm, jo palīdz ievērojami samazināt gaisa kondicionēšanas un ventilācijas izdevumus. Izolētie stikla bloki ar jauno stiklu atbilst enerģijas A klases prasībām un palielina energoefektivitāti, kas ir ļoti nozīmīgi nekustamo īpašumu attīstītājiem”, pastāstīja “Guardian Glass” Mārketinga vadītājs Baltijas valstīs Vaidas Petkevičius.
Mūsdienās tehniskās prasības ēku būvniecībai paliek aizvien striktākas. Saskaņā ar ES ēku būvniecības energoefektivitātes direktīvām, visu jauno sabiedriskus mērķus pildošo ēku attīstībā sākot ar 2018. gadu vajadzētu būt “gandrīz nulles” enerģijas patēriņam, savukārt no 2020. gada ES dalībvalstīs, projektējot jaunas ēkas, “gandrīz nulles” enerģijas patēriņš kļūs par prasību.
“Šīs prasības rada daudz jautājumu investoriem un nekustamā īpašuma attīstītājiem. Projektētājiem jāizvērtē energoefektivitāte katram konstrukcijas produktam un materiālam. Mūsu kompānijas Eiropas tehnisko ekspertu komanda ir izveidojusi īpašu kalkulatoru, tas ļauj rēķināt un izvērtēt stikla gaismas caurlaidības īpašības un energoefektivitāti saskaņā ar Eiropas EN 410. un EN 673. standartiem. Šis instruments atvieglo speciālistu darbu,” skaidroja V. Petkevičius.
Aprēķinu instrumentu lietot šeit!