Lasīšanas laiks: 3 min
Atkal pienācis gada tumšais un aukstais laiks, kad krāsnī gribas iemest vēl kādu pagali, aizdedzināt svecīti vai ilgāk darbināt elektrisko sildītāju, kas dažkārt var kļūt par ugunsgrēka iemeslu. Tāpēc portāls “Valmieras Ziņas” devās Valmieras ielās, lai noskaidrotu, vai iedzīvotāji lieto dūmu detektorus un kā valmierieši sargā savas mājvietas no kārās “ugunsmēles”.
Edīte: Sekoju līdzi ugunsdrošībai, bet man nav dūmu detektoru. Dzīvoju lauku mājā. Krāsnis un skursteņus mēs regulāri tīrām. Arī svētku laikā esam uzmanīgi, piemēram, pieskatām degošas svecītes, kuras gan tā pat visai maz lietojam. Ja ir ļoti auksts, tad krāsnis cenšamies divreiz dienā kurināt, lai nav pārmērīga pārkurināšana.
Vladimirs: Man nav dūmu detektoru, jo, manuprāt, tie nav vajadzīgi. Ja tie reaģē uz temperatūru, tad ir vēl jēga. Savukārt, ja tie reaģē uz dūmiem, tad, piemēram, kad sieva gatavo zivi vai kad piedeg gaļa, viss ir pilns ar dūmiem, un detektors sāk strādāt. Protams, dūmu detekori nav slikti, bet tad tie jāliek katrā istabā, kas rezultātā dārgi sanāk, it īpaši pensionāriem.
Reinis: Man nav dūmu detektoru mājās, jo, manuprāt, tie nav tik svarīgi. Mājās ar uguns drošību viss ir kārtībā – elektrības vadi ir nesen pārvilkti. Māju apsildam ar krāsni, bet tā ir apšūta ar skārdu. Svinību laikā arī sekojam līdzi, lai viss būtu droši.
Māra: Jau divus gadus manā mājā ir uzstādīti dūmu detektori. Tagad jūtos drošāk, jo šīs ierīces mani laikus brīdinās, ja būs kādi dūmi vai aizdegšanās, un es varēšu ātri reaģēt. Par laimi, detektori vēl nav darbojušies. Detektorus uzstādīt mani mudināja informatīvā kampaņa medijos. Turklāt tas dārgi neizmaksāja. Noteikti iesaku arī citiem uzstādīt šīs ierīces, lai pasargātu savu īpašumu.
Lauma: Sekoju līdzi ugunsdrošībai, bet dūmu detektoru man nav. Pievēršu uzmanību, lai elektroiekārtas, ja tās neizmantoju, būtu izslēgtas un lai gāze būtu nogriezta. Svecītes reti dedzinu. Ja iededzu, tad neatstāju tās bez uzraudzības. Tā kā mājās nav bērnu, vieglāk pieskatīt, lai viss būtu droši.